Jak robić zdjęcia małym obiektom jedną lampą błyskową

Poradnik dodany przez: OazaOgnia
13667 0

Wiele osób pewnie spotkało się z sytuacją opisaną na filmie. Chcemy zrobić dobre zdjęcie niewielkiemu obiektowi, takiemu jak np. krasnal ogrodowy i zdjęcie wychodzi naprawdę słabo i no nie ma co ukrywać, totalnie amatorsko. Czy trzeba targać ze sobą masę sprzętu aby zrobić dobre zdjęcie  w takiej sytuacji? Czy profesjonalne zdjęcia wymagają specjalistycznej wiedzy którą można zdobyć tylko na drogich kursach fotografii? Nie, tak wcale nie jest i w tym przypadku wystarczy nam tylko jedna lampa błyskowa. 

Chodzi o to, że zdjęcia małych obiektów zrobione w świetle zastanym i do tego w trybie automatycznym są zazwyczaj słabo doświetlone i są mocno pozbawione kontrastu. Co trzeba zrobić? Profesjonalne zdjęcia w tym wypadku wymagają trybu ręcznego, zmiany parametrów oświetlenia i lampy błyskowej dzięki której zdjecie wyjdzie nam bardziej efektownie.

I taka mała uwaga. Kiedy macie na zdjęciu jeden tylko element, to dodajcie coś co pokaże jak duży jest fotografowany obiekt. Np. Paczkę zapałek albo coś innego. 

http://www.studiowplecaku.pl 

Do poradnika Jak robić zdjęcia małym obiektom jedną lampą błyskową przypisano następujące tagi:

aparaty i kamery kurs fotografii profesjonalne zdjęcia robienie zdjęć profesjonalna fotografia dobre zdjęcia nauka robienia zdjeć zdjęcia małych obiektów

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak robić zdjęcia małym obiektom jedną lampą błyskową skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...