Jak rozpoznawać oznaczenia na oponach

Poradnik dodany przez: dr1v3r
2674 0

Osoby, które kupują nowe opony do swoich samochodów mogą się zastanawiać, czy produkt, który nabywają pochodzi z tej samej serii, czy zostały połączone ze sobą dwie różne wersje albo też innego rodzaju metody na zmylenie niedoświadczonych i niewtajemniczonych kierowców. W tym względzie obsługa sklepu nie zawsze jest pomocna, rzadko tłumacząc sama z siebie, na do czego służą kropki i kreski znajdujące się na oponach.

Niezależnie od tego, czy zamierzamy w najbliższym czasie kupować opony letnie czy też zimowe, powinniśmy wiedzieć nieco więcej o ich pochodzeniu i różnicach, jakie oznaczone są na każdym produkcie. Dla przykładu kropka, która pojawia się przy nazwie producenta, oznacza stopnień wyważenia opony oraz fakt, że bardzo rzadko można wykonać ten zabieg doskonale. Dzieje się tak, ponieważ poza gumą, w jej skład wchodzą także inne związki. Jest to również znak, że opona przeszła test jakości i może trafić w ręce nowego nabywcy.

Inne oznaczenia opon dotyczą faktu, w jakiej fabryce danego producenta powstała konkretna opona. Dlatego też niezależnie od tego, czy kupujemy opony zimowe czy letnie, warto wiedzieć, co mówią nam ich producenci – choć wiedza ta w żaden sposób nie sprawi, że staniemy się lepszymi kierowcami. Wszak obsługa pojazdu to nie tylko jakość opon, ale przede wszystkim umiejętności osoby, która siedzi za kierownicą i uczestniczy w ruchu ulicznym.

profil opony to jednak pewna ciekawostka, którą niektóre osoby zdają się zainteresowane, stąd też miłośnicy motoryzacji opowiedzieli o tym na powyższym filmiku, zachowując przy tym prosty język, żeby każdy wyciągnął z tej prezentacji, jak najwięcej informacji.

Facebook: http://goo.gl/C3e8KB

Subskrybuj: https://goo.gl/eWav6I

Do poradnika Jak rozpoznawać oznaczenia na oponach przypisano następujące tagi:

opony obsługa opony zimowe oznaczenia opon opony letnie profil opony

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak rozpoznawać oznaczenia na oponach skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...