Jak sprawdzić otwory odwadniające w oknie i dlaczego są tak ważne

Poradnik dodany przez: Karczek33
5155 0

Z pewnością wiele osób zastanawiało się do czego służą plastikowe elementy umieszczane w zewnętrznej części okna pcv. Otóż okazuje się, że są one niezwykle ważne i potrzebne, fachowo nazywają się otworami odwadniającymi. Istnieje pewien lifehack, jak sprawdzić, czy działają one poprawnie. Warto wziąć pod uwagę te dobre rady.
Kiedy pada deszcz i spływa po szybie, zdarza się, że niewielka jego ilość przechodzi przez uszczelki do środka okna. Na szczęście spływa ona do otworów w oknie i przez plastikowe elementy wypływa na zewnątrz, dzięki czemu nie musimy borykać się z problemem wilgoci w mieszkaniu. Jak to możliwe, że ta woda spływa? Otóż w ramie każdego okna PCV powinien być niewielki spad, na pierwszy rzut oka niezauważalny przez człowieka. Okazuje się, że można z łatwością sprawdzić samemu, czy ten system poprawnie działa. Taki lifehack. Wystarczy otworzyć okno i na dolną część ramy nalać trochę wody, np. ze spryskiwacza. Jeśli woda nie zatrzyma się, tylko spłynie do tych otworów, a potem na zewnątrz, wszystko działa tak, jak powinno i nie musimy się martwić. Jednocześnie jest to doskonały sposób, aby wyczyścić ramę okienną, gdyż w rogach często zalega brud. Warto wiedzieć, że plastikowe zaślepki można co kilka lat wymieniać, ale nie jest to jakoś szczególnie konieczne, gdyż już samo wyczyszczenie specjalnym środkiem powinno wystarczyć.
Dobrze jest zapoznać się ze stronami internetowymi, na których można znaleźć różne porady domowe oraz life hacks. O wielu rzeczach po prostu nie mamy pojęcia, a takie porady mogą nam je uświadomić.

Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL

Instagram: https://www.instagram.com/forumwiedzy.pl/ 

Do poradnika Jak sprawdzić otwory odwadniające w oknie i dlaczego są tak ważne przypisano następujące tagi:

porady porady domowe lifehack life hacks dobre rady okna pcv

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak sprawdzić otwory odwadniające w oknie i dlaczego są tak ważne skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...