Jak stworzyć kwiatka który zmienia kolor

Znalazł: BoomX
Źródło filmu: YouTube
62739 5

Białe kwiaty są piękne, jednak różowe także są wyjątkowe. A co jeżeli mielibyście możliwość stworzyć kwiat zmieniający kolor? Powiedzmy własnie z białego na różowy a potem znów do białego? Brzmi interesująco prawda? Jest taka możliwość i można coś takiego wykonać i to dzięki chemii. 

To właśnie takie projekty powodują, ze z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że ciekawa chemia to trafne stwierdzenie. A efekt, czyli zachowanie się takiego kwiatka zmieniającego kolor jest naprawdę wyjątkowy i po prostu spektakularny. I nie ma tutaj krzty przesady. Sami zobaczycie i ocenicie ten efekt do którego potrzebne są tylko dwa związki chemiczne. 

A ten sposób, takie wykonanie kwiatka zmieniającego kolor jest superanckim pomysłem na gadżet no i przede wszystkim czymś wyjątkowym na dzień matki i na prezent na Walentynki. Coś takiego jest ciekawa propozycją którą można świetnie kogoś zaskoczyć. Jeżeli wam się podoba to zostawcie komentarz pod filmikiem i sprawdźcie inne poradniki na moim profilu.

Składniki:

  • sztuczny biały kwiatek
  • fenoloftaleina
  • amoniak

Do poradnika Jak stworzyć kwiatka który zmienia kolor przypisano następujące tagi:

chemiczne fenoloftaleina ciekawa chemia ciekawe doświadczenia prezent na walentynki pomysł na gadżet kwiat zmieniający kolor pomysłowe gadżety

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak stworzyć kwiatka który zmienia kolor skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...