Jak tworzyć własne kolory modeliny lub plasteliny

Poradnik dodany przez: leśniczek
24647 0

Mieszanie kolorów w modelinie i plastelinie nie jest trudne i w sumie każdy może pokombinować po swojemu. W takim razie po co nagrywać i pokazywać taki poradnik? A bo jeżeli chcecie otrzymać konkretne, ładne kolory to nieraz trudno będzie wam wpaść co ze sobą połączyć i pomieszać aby wyszedł nam przykładowo szary lub beżowy. 

Kolory plasteliny, tak samo jak kolory modeliny są ograniczone w takim sensie, że na rynku w sklepach są tylko podstawowe kolory a przecież przy bardziej zaawansowanych i ciekawych projektach będziemy potrzebować różnych odcieni danego koloru. W końcu skoro mamy modelinę czerwoną to jeden ten sam kolor nie będzie pasował do wszystkich figurek, bo może być przykładowo za mocny i zbyt kontrastowy. 

Lepienie figurek i mieszanie kolorów to połączone ze sobą rzeczy i kiedy wkręcisz się w takie hobby to oprócz samych figurek i rzeczy które można ulepić z modeliny i plasteliny, także zaczniesz poszukiwać nowych kolorów, barw i odcieni. 

Do poradnika Jak tworzyć własne kolory modeliny lub plasteliny przypisano następujące tagi:

plastelina modelarstwo modelina figurki z modeliny lepienie figurek figurki z plasteliny kolory modeliny kolory plasteliny mieszanie kolorów

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak tworzyć własne kolory modeliny lub plasteliny skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...