Jak udzielić pierwszej pomocy - reanimacja niemowlęcia

Poradnik dodany przez: wolna99
2908 0

Dzięki temu wideo nauczysz się wykonywać reanimację krążeniowo-oddechową u niemowląt. Kliknij na "subskrybuj", aby stale otrzymywać poradniki w jakości HD. Zasugeruj nam pomysły na kolejne poradniki w komentarzach. Na pewno weźmiemy je pod uwagę!   wszystkie poradniki znajdziesz na stronie http://www.sikana.tv  polub nasz fanpage na Facebook'u https://www.facebook.com/sikanapl/  obserwuj nas na Instagramie http://instagram.com/sikanapl  zainspiruj się w serwisie Pinterest http://pinterest.com/sikanahow - Free Royalty Free Music by DanoSongs.com

Wykonywanie resuscytacji krążeniowo-oddechowej jest umiejętnością, którą powinien opanować każdy z nas, gdyż nie wiadomo kiedy i kogo spotka zły los. Przeprowadzanie RKO ma się jednak trochę inaczej w wypadku niemowląt niż dorosłych czy osób starszych, a wszystkiego możecie dowiedzieć się w tym filmie. Nauka pierwszej pomocy może zająć tylko chwilę, a jej znajomość może w przyszłości pomóc uratować nie jedno życie.

Kiedy dziecko straci przytomność po pierwsze należy sprawdzić czy dziecko oddycha - tutaj kłania się zasada trzech zmysłów - musimy widzieć, słyszeć i czuć, oddech niemowlaka. Jeśli dziecko nie oddycha niezwłocznie należy zawiadomić służby ratunkowe, następnie należy przejść do pobudzenia krążenia u niemowlaka. Różni się to od normalnego RKO paroma szczegółami, które mają jednak kluczowe znaczenie - uciski wykonujemy dwoma palcami, a nie całą ręką by nie złamać dziecku kości, a powietrze przy wdechach wdmuchujemy w malutkich ilościach (tyle ile mieści nam się w ustach).

Do poradnika Jak udzielić pierwszej pomocy - reanimacja niemowlęcia przypisano następujące tagi:

zdrowie reanimacja pierwsza pomoc udzielanie pierwszej pomocy pobudzenie krążenia dziecko nie oddycha

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak udzielić pierwszej pomocy - reanimacja niemowlęcia skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...