Jak leczyć opryszczkę

Jak leczyć opryszczkę

Wirusa opryszczki nie da się pokonać na zawsze, można jednak z nim i jego objawami skutecznie walczyć.

Krok 1

Przede wszystkim należy używać kremów i maści, które w swoim składzie mają Acyklowir.


Takie preparaty warto wsmarowywać zaraz na początku uaktywnienia się wirusa, gdy następi swędzenie i pieczenie. W chwili pojawienia się pęcherzyków mogą być one już mniej skuteczne. Większość specyfików dostępnych jest w aptekach i bez recepty.

 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak skutecznie leczyć astmę

Krok 2

Prócz maści i kremów pierwszym objawom opryszczki zapobiegać może specjalny plaster, który przyspiesza gojenie się. Plastra nie można jednak zbyt długo stosować, bo przy jego ściągnięciu często dochodzi do rozerwania pęcherzyka i dodatkowo do rozprzestrzenia się opryszczki.

Krok 3

Kolejnym sposobem walki z wirusem jest stosowanie leków homeopatycznych, które działają zapobiegawczo. Je również można nabyć w aptekach bez recepty. Istnieją także leki homeopatyczne, których można stosować na swędzenie i pieczenie. Warto skonsultować się z farmaceutą lub lekarzem.

Krok 4

Jeśli chcemy przesuszyć i odkazić opryszczkę należy nanieść punktowo pastę do zębów, wodę utlenioną, aspirynę (ale wcześniej rozmieszaną z wodą), maść cynkową, sól lub spirytus. Pamiętaj, że miejsce wystąpienia opryszczki należy utrzymywać w suchości, dlatego nie można moczyć twarzy podczas kąpieli ani też dotykać pęcherzyków językiem, a już nawet nie myślcie, żeby je przygryzać zębami. W ogóle najlepiej jest ich nie dotykać! Unikaj także gorących i ciepłych napojów i zup, pokarm trzeba spożywać w chłodnych lub pokojowych temperaturach.

Krok 5

Prócz środków farmaceutycznych na pęcherzyki dobrze jest przykładać lód, pamiętając, aby był dobrze owinięty, tak aby nie zamoczył opryszczki.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak leczyć opryszczkę skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!