Jak ulepszyć swój ogród - grządki w formie lazanii

Poradnik dodany przez: Litwinienko
9242 0

Wiosenne prace w ogrodzie czas zacząć! Słońce coraz chętniej wygląda zza chmur także większość osób szuka ciekawych pomysłów do ogrodu. Ogród to nie tylko piękna zielona trawa czy kwiaty ale także grządki, które są naprawdę ciekawym rozwiązaniem.

Jak stworzyć grządki na działce w formie lazanii? Czym są w ogóle grządki w ogrodzie w formie lazanii? Lazania jest to technika pozwalająca stworzyć żyzne podłoże przy użyciu organicznej materii z recyklingu. Jej nazwa pochodzi od nakładania się warstw, materiałów węglowych i azotowych. 

Takie rozwiązanie pozwoli nam na uprawę na przykład roślin strączkowych takich jak fasola szparagowa, bób, groch czy innych. Szczególnie to rozwiązanie jest ciekawe dla osób, które lubują się w naturalnych uprawach. Dzięki własnej hodowli mamy pewność, że warzywa i rośliny które jemy są pozbawione szkodliwej chemii czy innych niepożądanych środków i składników. 

Grządki w ogrodzie to jednak dodatkowy obowiązek, jednak pamiętajmy, że o zasadzone warzywa trzeba zadbać i je odpowiednio pielęgnować. Jeżeli czujesz, że Twój wolny czas jest mocno ograniczony albo wolisz poświęcić go swojej rodzinie, to nie warto się za to zabierać. Aczkolwiek zastanów się co jest dla Ciebie ważniejsze? Chwila relaksu w domowym zaciszu czy ekologiczne i zdrowe warzywa, które spożyjesz razem ze swoimi domownikami. A może uda się zrobić tak, że to właśnie praca przy grządce w ogrodzie okaże się być dla Ciebie źródłem relaksu i odpoczynku? :)

Obejrzyj inne nasze wideo z serii o grządkach, aby opanować techniki tworzenia innych rodzajów grządek. - Free Royalty Free Music by DanoSongs.com

Do poradnika Jak ulepszyć swój ogród - grządki w formie lazanii przypisano następujące tagi:

technika co zrobić w ogrodzie pomysły do ogrodu wiosenne prace w ogrodzie grządki w ogrodzie grządki na działce

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak ulepszyć swój ogród - grządki w formie lazanii skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...