Jak używać magnezu transdermalnego w ciąży

Poradnik dodany przez: Zoltana30
2544 0

Kolejna część poświęcona magnezowi transdermalnemu, czyli wchłanianemu bezpośrednio do krwiobiegu przez skórę, skierowana jest bezpośrednio do kobiet w ciąży oraz kobiet karmiących. Bardzo wiele kobiet zastanawia się bowiem nad tym, czy magnez w ciąży, w trakcie której bardzo często można mieć problemy z suplementacją minerałów, jest dostępny do stosowania i nie zaszkodzi ich zdrowiu lub rozwojowi dziecka, które noszą w swoim ciele.
Zasadniczo trudno odpowiedzieć jest jednoznacznie na pytanie, czy magnez w ciąży i magnez dla dzieci zwłaszcza noworodków nie jest szkodliwym składnikiem. Ze względu bowiem na brak badań prowadzonych na kobietach w ciąży w Unii Europejskiej, nie ma jednoznacznie stwierdzonego wpływu, jaki tego rodzaju suplementacja wywiera na organizm kobiety lub dziecka.
Zastanawiając się nad tym, jaki magnez w ciąży będzie najzdrowszy do stosowania, planujmy więc jego suplementację przede wszystkim w sytuacji, w której mamy szansę zaplanować ciążę. Jest to bowiem okres bardzo dużego obciążenia dla organizmu i wszelkie porady dla kobiet w ciąży przede wszystkim skupiają się na tym, aby być w jak najlepszym stanie przed tym stanem. Magnez odpowiada bowiem za prawidłowe lokowanie wapnia w organizmie, który jest jednym z najważniejszych minerałów dla kobiet w ciąży, a zwłaszcza potem kobiet karmiących. Niedobór magnezu w ciąży może wiązać się także z takimi problemami, jak skurcze łydek, nadciśnieniem tętniczym czy też nawet przedwczesnym porodem. Magnez w ciąży może być więc stosowany w formie transdermalnej jako oliwa magnezowa właśnie do smarowania łydek bądź środek łagodzący wymioty występujące na początku ciąży.

ULTRA CZYSTA OLIWA MAGNEZOWA jest dostępna tutaj : http://sklep.klaudynahebda.pl/oliwa-magnezowa-hebda-transdermalna/ 

Do poradnika Jak używać magnezu transdermalnego w ciąży przypisano następujące tagi:

zdrowie najlepszy magnez magnez dla dzieci magnez w ciąży jaki magnez w ciąży porady dla kobiet w ciąży

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak używać magnezu transdermalnego w ciąży skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...