Jak wiązać węzły - 7 boskich sposobów

Poradnik dodany przez: eryk3319
15907 0

Każdy zawsze kiedyś potrzebuje rozwiązać albo zawiązać jakiś węzeł, bo akurat będzie potrzeba powiesić hamak na biwaku czy przywiązać się do drzewa podczas protestu, dlatego warto znać parę prostych węzłów i wiedzieć jak takie łączenia lin wykonać, aby były mocne i niepowołane ręce nie mogły ich rozwiązać. Wiązanie lin i umiejętność rozplątywania węzłów żeglarskich mogą być bardzo przydatne w częstych sytuacjach dlatego powinniście obejrzeć ten filmik, na którym pokazano 7 sposbów na wiązanie węzłów zaciskowych. Każdy zapewne zna powiedzenie "Węzeł gordyjski" ale nie każdy zawsze do jego rozwiązania będzie miał akurat przy sobie miecz, żeby przeciąć tak jak to zrobił Aleksander Wielki.

Takie węzły na pewno sprawdzą się, gdy potrzebne będzie mocne związanie czegoś, tylko pamiętajcie, żeby nie związać sobie przypadkiem rąk bo ciężko będzie wam się wydostać! Po za tym, że węzeł musi być dobrej jakości to sznur, którym coś wiążemy też musi być dosyć trwały bo inaczej nawet najlepszy węzeł na nic się nie zda. Rodzajów węzłów jest mnóstwo - od tych, które ułatwiają zwijanie i rozwijanie sznura, aż po te, które pomogą coś związać na amen. 

Podczas wiązania, aż przypominają się czasy kiedy to każdy chodził do harcerstwa i takie umiejętności były na porządku dziennym, można pokazać synowi czy córce jak to było kiedy my byliśmy harcerzami i przy okazji nauczyć dziecko paru przydatnych węzłów.

Zajrzyjcie na kanał Majster9719 do którego link znajdziecie tutaj: https://www.youtube.com/user/kanoow możecie tam obejrzeć więcej podobnych, a także innych filmów, w których pokazano mnóstwo przydatnych lifehacków.

Do poradnika Jak wiązać węzły - 7 boskich sposobów przypisano następujące tagi:

węzły wiązanie lin łączenie lin węzły żeglarskie węzeł zaciskowy proste węzły

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wiązać węzły - 7 boskich sposobów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...