Jak zrobić kwadratowy węzeł

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Węzły
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 21.11.2017 / 17:36
  • Odsłony: 1 250
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

DerniereDNC

Do poradnika jak zrobić kwadratowy węzeł przypisano następujące tagi:

Film pokazuje krok po kroku jak wykonać kwadratowy węzeł. Jest to węzeł, który można wykorzystać między innymi do łączenia drewna, w tym kłód. Dzięki instrukcjom z poradnika dowiemy się jak przy pomocy sznura tworzyć stabilne i mocne budowle z drewna, które pozwolą na przykład na stworzenie bezpiecznego schronienia.

Bushcraft to techniki przetrwania, które polegają na zastosowaniu jedynie podstawowych narzędzi. W takim podejściu rezygnuje się z wykorzystania nowoczesnych technologii. Dzięki temu można rzeczywiście nawiązać bliższy kontakt z naturą. Nie trzeba wcale inwestować w drogie gadżety, żeby przetrwać na łonie dzikiej przyrody, można to zrobić jedynie z najprostszymi przyrządami.Budowle z drewna da się więc wznosić jedynie przy pomocy noża i mocnego sznura. W tym celu należy jednak wiedzieć w jaki sposób wykonać prawidłowe węzły, które pozwolą na stworzenie mocnej, stabilnej konstrukcji.

Wbrew pozorom właściwe wiązanie sznurka nie jest proste i wymaga wiedzy na temat odpowiednich technik, które trzeba zastosować, aby stworzyć solidne węzły. Instrukcja w formie filmu doskonale nadaje się do nauki takich technik, ponieważ możemy zobaczyć każdy ruch, który należy wykonać, żeby sprawnie i szybko zawiązać odpowiedni węzeł. Dzięki temu wiązanie liny stanie się prostym zadaniem, z którym poradzą sobie nawet osoby bez dużych umiejętności manualnych. Poradnik przyda się każdemu pasjonatowi survivalu oraz osobom, które po prostu chcą poznać techniki przydatne także w codziennym życiu. Na pewno do takich umiejętności należy prawidłowe wiązanie liny, które można wykorzystać w różnych sytuacjach.

https://www.sikana.tv/pl/diy/diy-teenagers  

Kategoria: Sztuka i Rzemiosło > Węzły

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić kwadratowy węzeł skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków