Jak wybrać pierwszy kask motocyklowy

Poradnik dodany przez: Motosapiens
16407 0

Jeżeli kupujesz lub planujesz kupić dobry kask motocyklowy to musisz przede wszystkim skupić się na tym jak bezpieczny jest dany model kasku. No tak, niby prosta rada ale od czego zacząć szukanie bezpiecznego kasku na motocykl? Jaki kask na motor będzie odpowiedni i jak nie przepłacić za kask? No i czy jest coś takiego jak ranking kasków motocyklowych?

Zacznij najpierw od typu kasku i postaw na kask integralny, który nie otworzy się podczas uderzenia (co może się wydarzyć przy kasku szczękowym). Kask motocyklowy integralny chroni całą głowę a nie tylko jej fragment jak kaski typu otwartego).

Drugim kryterium przy tym jaki kask na motocykl kupić jest wybór materiału, z którego jest wykonana skorupa. Generalnie mamy na rynku trzy główne grupy: termoplastiki, poliwęglan i kompozyt na bazie włókna szklanego. No i teraz co to oznacza:

- Pierwszy jest najtańszy i najmniej bezpieczny. Znajdziesz go w kaskach motocyklowych kosztujących do 500 zł. Ale tutaj jeszcze mała uwaga - zdarza się to także i w tych droższych, dlatego zapytaj sprzedawcę z czego jest zbudowany dany model.
- Drugi typ jest już zdecydowanie bardziej bezpieczny i występuje najczęściej na naszych drogach. Cena oscyluje od ok. 500 do 1500 zł.
- Trzeci jest najlżejszy i najbezpieczniejszy. Ale no jak pewnie się spodziewacie, jest najdroższy i najbardziej zaawansowany technologicznie. Będzie to kask motocyklowy, który wystarczy Ci na więcej niż dwa sezony.

Polub na na Facebooku: http://www.facebook.com/MotosapiensPL
Ubrania znajdziesz tutaj: http://www.sklep.motosapiens.pl
Strona na którą zapraszamy: http://www.motosapiens.pl

Do poradnika Jak wybrać pierwszy kask motocyklowy przypisano następujące tagi:

motocykle kask motocyklowy jaki kask na motocykl jaki kask na motor bezpieczny kask na motocykl ranking kasków motocyklowych

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wybrać pierwszy kask motocyklowy skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...