Jak wybrać kolor ścian do pokoju dziecięcego

Jak wybrać kolor ścian do pokoju dziecięcego

Ważne jest, aby nasza pociecha lubiła przebywać i spędzać czas w swoim pokoju. Dlatego właśnie, gdy decydujemy się na remont i przemalowanie ścian, ważny jest głos dziecka. To ono powinno zadecydować i naprowadzić rodzica na dobrą drogę, aby ten mógł pomalować pokój na wymarzone kolory swojej pociechy. Czym jeszcze kierować się przy doborze barwy ścian w pokoju dziecka?

Krok 1

Jeżeli chcesz, aby kolor ścian był uniwersalny zarówno dla niemowlaka jak i dla większego dziecka oraz aby szybko się nie znudził naszemu pupilowi- postaw na jasne i pastelowe barwy. 

Krok 2

Mniejsze dzieci będą czuły się zdecydowanie lepiej w jasnych kolorach np. żółtym, pomarańczowym czy zielonym. Barwy te wpłyną korzystnie na ich samopoczucie i odbieranie świata.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić tablicę do rysowania na ścianie

Krok 3

Jeżeli nie znasz preferencji swojego starszego dziecka, zdecyduj się na bezpieczny i sprawdzony wariant. Pokój dziewczynki pomaluj na różowo, a chłopca na niebiesko. 

Krok 4

Nie ograniczaj się i puść wodzę fantazji. Nie tylko twojej, ale także twojej pociechy. Pozwól dziecku np. odcisnąć na ścianie kolorowe ślady jego rąk. Kieruj się przede wszystkim jego potrzebami i pomysłami. 

Krok 5

Sufit pomaluj na biało, gdyż dzięki temu pokój będzie wydawał się większy i wyższy. Aby nie był zbyt nudny, przyklej na jego powierzchni świecące w ciemności gwiazdy. 

Ciekawostka

Kupując farbę, kieruj się także tym, aby była ona łatwa w zmywaniu. Wiadomo jak jest z dziećmi, które niejednokrotnie lubią pokazywać swój talent malarski na ścianach. Dlatego zainwestuj w farby lateksowe. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wybrać kolor ścian do pokoju dziecięcego skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!