Jak stworzyć bezpieczny dom dla dziecka

Jak stworzyć bezpieczny dom dla dziecka

Wraz z przyjściem maluszka na świat, wszystko się zmienia. Z dnia na dzień nasza pociecha będzie próbowała siadać, raczkować, chodzić, a w końcu dotykać wszystkiego co znajdzie się w pobliżu. Dlatego właśnie musisz zadbać o bezpieczne wnętrze!

Krok 1

Jednym z poważniejszych zagrożeń, na które narażone są nasze dzieci, są schody. Świetnym rozwiązaniem jest zamontowanie na dole i na górze schodów bramek zabezpieczających. Dzięki temu maluch nie będzie miał jakiejkolwiek możliwości wejścia na schody. 

 

W przypadku starszego dziecka, zamontuj na schodach nakładki antypoślizgowe. Dzięki temu starszy brzdąc, który chodzi już po całym domu, nie poślizgnie się na śliskiej powierzchni. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić tablicę do rysowania na ścianie

Krok 2

Każdy kant stołu powinien być osłonięty specjalnymi, sylikonowymi, okrągłymi ochronnikami. Dzięki temu unikniesz płaczu z powodu nabitego guza. 

Krok 3

Aby nasze dziecko nie pokusiło się o włożenie palca do kontaktu, wetknij w nie zaślepki. Chyba każdy zdaje sobie sprawę jak niebezpieczny może być prąd...

Krok 4

Zainwestuj także w blokady na szafki, znajdujące się w zasięgu rąk twojego pupila. Wiadomo, że każde dziecko jest ciekawskie, a w szafkach mogą kryć się niepożądane produkty np. środki chemiczne, które należy trzymać z daleka od dzieci lub mogące się zbić talerze czy szklanki.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak stworzyć bezpieczny dom dla dziecka skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!