Jak wybrać kominek

Jak wybrać kominek

Kominek kojarzy się z ciepłem, elegancją i klasą. Symbolizuje ciepło rodzinnego domu. Dlatego też, aby faktycznie tak było, trzeba wybrać ten odpowiedni. Wcale nie jest to najłatwiejsza decyzja. Ze względu na ogromny wybór kominków na rynku, warto dłużej zastanowić się, który jest dla nas idealny.

Krok 1 - Estetyka

Wkłady dostępne na rynku:

- narożne jednonarożnikowe

- narożne dwunarożnikowe

- jednostronne

- z dwustronną szybą

- wolnostojące

Krok 2 - System otwierania

- układ z zawiasami lewymi bądź prawymi

- układ z szyba, którą podnosimy do góry (ogranicza nam manewr przy zabudowie powyżej kominka ze względu na stalowy stelaż)

Krok 3 - Obudowa

Obudowa zależy od gustu danej osoby. Jest to indywidualna kategoria estetyczna. Najlepiej byłoby, gdyby pasowała ona do stylu wnętrza pokoju, w którym się znajduje. Przy tej części nie można zapomnieć o wmontowaniu kratek nawiewu i wywiewu oraz miejsca na składowanie drewna. 

Krok 4 - Moc i wielkość

Moc kominka zależy od naszych potrzeb grzewczych. Jeżeli będzie on służył jedynie do celów estetycznych, wybieramy wkłady o małej mocy (6-8 kW). Jeżeli natomiast decydujemy się na zamontowanie w naszym domu systemu grawitacyjnego ogrzewania pomieszczeń z obudowy wkładu jego moc powinna wynosić 14-16 kW. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wybrać kominek skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!