Jak wykonać doświadczenie z wybielaczem

Znalazł: BoomX
Źródło filmu: Film dodany z dysku
28239 4

Woda i wybielacz świetnie ze sobą współpracują w świecie czystości. Wybielacz zaskakująco dobrze usuwa wszelkie plamy i kolory z białych rzeczy. Wszyscy znamy reklamy wybielaczy z TV. Oczywiście większość z nich to przesadzone produkcje w których aż oczy bolą od efektów specjalnych ale nie zmienia to faktu, że wybielacz potrafi usunąć skutecznie plamy i kolory z ubrań i nie tylko. 

W tym domowym doświadczeniu użyjemy wybielacza do rozpuszczenia i do usunięcia kolorowej wody, czyli zwykłej wody zabarwionej barwnikiem spożywczym. Jak sami zobaczycie, wybielacz radzi sobie całkiem nieźle z tym zadaniem. Usuwanie koloru nawet bez żadnego materiału okazuje się skuteczne. 

Ale jak to działa i dlaczego możemy zaobserwować taki efekt. Czym jest spowodowana taka moc wybielacza? Co się dzieje z barwnikiem i jak on się rozkłada? To już pytania dla tych którzy są mocno zainteresowani takimi prostymi doświadczeniami. Poszukajcie a dowiecie się na własną rękę. Dzięki temu z pewnością zapamiętacie wszystkie informacje na ten temat.

Składniki:

  • woda
  • wybielacz
  • 2 kubki
  • barwniki spożywcze

Do poradnika Jak wykonać doświadczenie z wybielaczem przypisano następujące tagi:

chemiczne pokazy chemiczne proste doświadczenia domowe doświadczenia wybielacz prosta chemia usuwanie koloru

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać doświadczenie z wybielaczem skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...