Jak wykonać dwa ciekawe eksperymenty w domu

Poradnik dodany przez: experimentboomhome
8602 0

Siemanko!

Dzisiaj chciałem Wam pokazać ciekawe eksperymenty, które nie dość, że pobudzą Waszą wyobraźnię, to jeszcze rozszerzą wiedzę :). Tricki, które dzisiaj wykonamy nie są groźne, więc śmiało możecie pokazać je rodzicom, a wcześniej sami przetestować :). 

Pierwsze z nich to doświadczenie z ogniem, które może Was nieco zadziwić. Będzie nam do tego potrzebny talerz, woda, podgrzewacz, czyli mała świeczka i wysoka szklanka :).

Zaraz zobaczycie, że fizyka jest ciekawa i ten eksperyment nie będzie wcale, a wcale nudny :).

Na początku połóżcie talerz na stabilnym podłożu. Teraz nalejcie na niego wodę i połóżcie tam podgrzewacz. Po zapaleniu knota nałóżcie od góry szklankę i obserwujcie co się dzieje :).

Kiedy cały tlen się wypali, woda zostaje zassana, a świeczka pójdzie do góry :). Wszystkie wyjaśnienia znajdziecie w filmie. 

Jeśli dalej nie wiecie co robić gdy się nudzi, to mam dla Was kolejną rzecz. Kładziemy sześć szklanek na stabilnym podłożu. Następnie napełniamy trzy z nich wodą zostawiając jedną przerwy pomiędzy nimi. Dla zaobserwowania lepszego efektu wsypujemy do wody barwniki spożywcze. Teraz wkładamy zgiętą kartkę do napełnionego zbiornika, natomiast jej drugi koniec, do pustej szklanki. Łączymy je wszystkie ze sobą, tak jak na powyższym filmiku. 

Teraz obserwujemy co się dzieje :). Ciecz została przetransportowana z jednego zbiornika do drugiego :). 

I jak się Wam podobało? Moim zdaniem są to fajne rzeczy, które możecie przeprowadzić w swoim domu, a później w szkole :). Z pewnością nikt za to głowy Wam suszył nie będzie, bo poszerzacie swoją wiedzę :). Jeśli wyjaśnicie wszystko tak, jak ja Wam na filmie, to bez problemu w szkole zgarniecie jakąś dobrą ocenkę :). 

Do poradnika Jak wykonać dwa ciekawe eksperymenty w domu przypisano następujące tagi:

tricki ciekawe eksperymenty doświadczenia z ogniem domowe eksperymenty co robić gdy się nudzi fizyka jest ciekawa

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać dwa ciekawe eksperymenty w domu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...