Jak wykonać efekt poobijanej farby na desce

Poradnik dodany przez: spiderek73
31311 0

Do stworzenia efektu poobijanej farby użyte zostały farby akrylowe. Inne potrzebne rzeczy to papier ścierny, pędzelek i bardzo przydatna gąbka szlifierska. Generalnie to wszystko co trzeba posiadać aby wykonac efekt starej farby, która już trochę zaczyna odpadać. 

Postarzanie mebli w ten sposób to jeden z trendów związanych ze sposobem dekoracji i wystroju wnętrz. Jak wszystko o modne, tego typu postarzane meble to drogie rzeczy za które trzeba słono zapłacić. A przecież jak widać, tego typu malowanie mebli każdy z was może wykonać samemu i to bez konieczności kupowania specjalistycznych materiałów i specyfików.

Efekt poobijanej farby uzyskany specjalnie, czyli postarzanie mebli najlepiej oczywiście wyjdzie nam z białym kolorem. Jeżeli natomiast chcecie wykorzystać do tego celu inny kolor to czynności tutaj przedstawione wykonujecie tak samo, jednak efekt może być mniej charakterystyczny jak przy białej farbie. Malowanie mebli wykorzystując zawarte w tym poradniku techniki to domowy sposób na designerski efekt postarzanego drewna.

Składniki:

  • farby akrylowe
  • papier ścierny
  • gąbka szlifierska
  • pędzelek

Do poradnika Jak wykonać efekt poobijanej farby na desce przypisano następujące tagi:

budowa i remonty malowanie mebli efekt poobijanej farby postarzanie mebli postarzanie drewna efekt starej farby

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać efekt poobijanej farby na desce skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...