Jak wykonać maszynę do napojów

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Technika
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 27.12.2018 / 14:00
  • Odsłony: 808
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

Tetryczny

Do poradnika jak wykonać maszynę do napojów przypisano następujące tagi:

Każda impreza powinna zostać urozmaicona rozrywkami. Jedną z nich jest maszyna do napojów, którą można wykonać metodą diy. W jaki sposób sprawić, aby goście mogli samodzielnie napełniać swoje szklanki?
Technika pozwalająca na uzyskanie takiej maszyny wymaga zastosowania standardowych butelek na napoje, nakrętek - niezbędne jest przygotowanie podwójnych nakrętek - dla samych napojów i do wykorzystania jako pokrętła, wiertarki, słomek oraz elastycznych wężyków. Istotne jest również posiadanie pistoletu na klej.
Pracę warto rozpocząć od przyklejenia wężyków do spodów nakrętek. Następnie konieczne jest przewiercenie otworów w nakrętkach, które będą nadal zakręcać butelki. W każdej takiej nakrętce muszą znajdować się dwa otwory - jeden do przeprowadzenia elastycznego wężyka, drugi do wprowadzenia słomki. Istotne jest, aby dodatkowo zabezpieczyć otwory klejem - zawartość nie może się wylewać. Słomka w tym przypadku stanowi bezpośredni dozownik. Przy umieszczaniu elastycznego wężyka istotne jest to, aby jego koniec wystawał ponad płyn po odwróceniu butelki. Tylko wtedy możliwe będzie dozowanie płynu.
Tektura stanowi podstawę, jeśli chodzi o obudowę maszyny do napojów. Majsterkowanie w tym przypadku polega przede wszystkim na odpowiednim pomiarze wielkości kartonu. Należy przy tym pamiętać, że musi się tam znaleźć część górna, w której będą znajdować się butelki, i dolna, gdzie będą ustawiane szklanki. Dlatego warto pamiętać o dodatkowym wzmocnieniu "półki", na której będą umieszczone butelki poprzez doklejenie pod spodem dodatkowych kawałków grubej tektury. Warto przeznaczyć na ten cel już używany karton, ponieważ taki recykling pozwala chronić środowisko naturalne.

Kategoria: Majsterkowanie > Technika

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać maszynę do napojów skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków