Jak wykonać papierowy model 3D ze zwykłej drukarki

Poradnik dodany przez: 3DTV
22964 5

Tworzenie modeli 3D przy wykorzystaniu zwykłej drukarki atramentowej. Brzmi nieco nieprawdopodobnie ale jest to możliwe. Oczywiście mówimy tutaj o papierowych modelach 3D. Wystarczy parę godzin i model będzie gotowy. Natomiast jeżeli potrzebne wykroje stworzymy i przygotujemy na ploterze laserowym to ich składanie będzie samą przyjemnością.

Do drukowania modeli trójwymiarowych wystarczy nam aparat, program 123D Make, nożyczki, klej oraz trochę czasu i sporo cierpliwości :)

W przypadku papierowych modeli 3D nie jest to wydrukowanie schematu do złożenia danego przedmiotu jak w formie origami. Drukowanie modeli trójwymiarowych na zwykłej drukarce jest bardziej podobne do drukowania na drukarkach 3D. Po prostu tutaj wykorzystujemy papier i możliwości programu 123D Make. Jest to bardzo interesująca możliwość, więc zapraszam do sprawdzenia jak stworzyć model 3D ze zwykłej drukarki.

Poradnik o tym jak uzyskać model ze zdjęć znajdziecie tutaj:

http://youtu.be/UaMwkkVGWsc

https://www.facebook.com/ilove3dtv

Składniki:

  • - aparat
  • - program 123d make
  • - drukarka lub ploter laserowy
  • - klej do papieru
  • - nożyczki
  • - dużo cierpliwości :)

Do poradnika Jak wykonać papierowy model 3D ze zwykłej drukarki przypisano następujące tagi:

modelarstwo tworzenie modeli 3d papierowy model 3d drukowanie modeli trójwymiarowych model 3d ze zwykłej drukarki 123d make

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykonać papierowy model 3D ze zwykłej drukarki skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...