Jak wykorzystać dzikie rośliny - lubczyk

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Zdrowie
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 29.07.2017 / 08:00
  • Odsłony: 2 402
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

Stenker

Do poradnika jak wykorzystać dzikie rośliny - lubczyk przypisano następujące tagi:

Lubczyk jest rośliną powszechną, z jednej strony dziką, ale też nierzadko możemy spotkać go na działkach czy w przydomowych ogródkach. Często jest też używany w kuchni jako przyprawa, ze względu na swoje walory zapachowe, których nie traci podczas gotowania. Mało kto jednak wie, że lubczyk może mieć też inne, nie tak oczywiste zastosowania.
Jak się okazuje, roślina ta ma również działanie lecznicze, a że zdrowie jest najważniejsze, to naprawdę warto o tym wiedzieć i pamiętać. Ciekawostką jest też to, że w dawnych czasach ludzie prawdopodobnie stosowali lubczyk na popęd seksualny, jako składnik miłosnych napojów. Lubczyk może nam pomóc między innymi w zwalczaniu takich dolegliwości, jak na przykład lekkie zapalenie nerek czy puchlina wodna. Inną, bardzo dającą się we znaki chorobą, na którą warto go zastosować, jest zapalenie śluzówki żołądka. Jeśli chcemy wspomóc swój organizm w walce z chorobą za pomocą tej rośliny, możemy przygotować ją sobie na wiele różnych sposobów, dozwolone jest nawet zjedzenie jej na surowo. Może ona nam bowiem pomóc nawet w takiej postaci. Dobrze jest o tym nie zapominać, zawsze powinniśmy być świadomi, że w walce z różnymi słabościami naszym największym sojusznikiem może być natura, która daje nam różne rośliny i zioła, abyśmy mądrze z nich korzystali.
Jeżeli zależy nam na zdrowiu i jesteśmy zwolennikami naturalnych sposobów na różne dolegliwości, warto, abyśmy wiedzieli o tym, że nawet tak znana i łatwo dostępna roślina jaką jest lubczyk działanie ma również lecznicze, nie tylko kulinarne. Uzbrojeni w tę wiedzę nie jesteśmy skazani wyłącznie na pomoc lekarzy, gdyż możemy się także poratować dobrodziejstwami, jakie udostępnia nam natura. 

Kategoria: Zdrowie

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać dzikie rośliny - lubczyk skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków