Jak wykorzystać magnesy - 5 super porad i gadżetów

Poradnik dodany przez: Cress6
6308 0

Jak wykorzystać magnes poza jego podstawowym użyciem? Oto garść dobrych rad i life hacks pozwalających na wykorzystanie magnesów metodą DIY – czyli zrób to sam, aby życie na co dzień było zdecydowanie prostsze.
Pierwszą poradą, jak można wykorzystać magnes to zrobienie z niego uchwytu magnetycznego do niezliczonej ilości kabli, jakie są w tej chwili wykorzystywane w każdym domu do telefonów, ładowarek do komputerów i innego typu urządzeń. Wystarczy kabel owinąć elastycznym drucikiem metalowym wykorzystując w tym celu chociażby druciki używane w długopisach, a następnie klejem przytwierdzić magnes do krawędzi stołu lub biurka do pracy, a owinięte metalowym materiałem kable będą samoczynnie przywierać do magnesów. W ten sposób możemy w jednym miejscu przytrzymywać także metalowe końcówki ładowarek nie szukając ich wreszcie po całym domu.
Jeśli pracujemy w domowym warsztacie, gdzie nieustannie gubią się nam potrzebne akurat w danej chwili gwoździe, duży magnes włożony do kieszeni pozwoli na przyciągnięcie ich do materiału spodni. W ten sposób już nigdy w danym momencie nie będziemy zmuszeni przerywać pracy.
Przydatnym life hackiem jest także przyklejenie magnesu do ścianki wiertarki czy wkrętarki przy domowych pracach. W ten sposób na ściance możemy utrzymać potrzebne nam wkręty, śrubki lub innego typu narzędzia, które też mają skłonność do gubienia się w najmniej spodziewanym momencie.
Duży magnes okazuje się też przydatny w momencie rozsypania dużej ilości gwoździ, śrub, wkrętów lub innych przydatnych a bardzo drobnych przedmiotów metalowych. Możemy je dzięki niemu w łatwy sposób zebrać.
Ostatnim pomysłem zrób to sam na wykorzystanie magnesu jest zrobienie przy jego użyciu magnetycznych puzzli. Do pociętego na równe prostokąty zdjęcia od spodu wystarczy przykleić płaskie magnesy otrzymując w ten sposób układankę.

Do poradnika Jak wykorzystać magnesy - 5 super porad i gadżetów przypisano następujące tagi:

magnes porady diy zrób to sam life hacks dobre rady

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać magnesy - 5 super porad i gadżetów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...