Jak w nietypowy sposób wykorzystać wykałaczki?

Jak w nietypowy sposób wykorzystać wykałaczki?

Zwyczajnych wykałaczek można użyć na różne ciekawe sposoby, np. zrobić z nich zakładkę do lektury lub ozdobić nimi ciasto.

Krok 1

Pokrywanie klejem

Jeśli chcesz pokryć małe powierzchnie klejem, przyda ci się wykałaczka. Po prostu umocz jej koniec w kleju i posmaruj wybrany obiekt lub powierzchnię.

Krok 2

Zakładka

Jeśli nie masz nic pod ręką, co mogłoby posłużyć do zaznaczenia strony w ukochanej książce, użyj wykałaczki. Nie wygląda to zbyt pięknie, ale jest przydatne.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak korzystać ze zwykłych rzeczy w inny sposób - 5 mega porad

Krok 3

Ozdabianie wypieków

Jeśli chcesz równo nałożyć masę, najpierw użyj wykałaczki do nakreślenia wzoru. Lub namaluj nią coś ładnego na wypieku i pozostaw.

Krok 4

Szkła

Zgubiłeś wkręt od swoich okularów? Zastąp go wykałaczką - a raczej jej końcem. Nie jest to jednak rozwiązanie na dłuższą metę.

Krok 5

Oczyszczanie zakamarków

Jeśli nie możesz wyczyścić zaułka lub małego wgłębienia przedmiotami takimi jak ścierka, gąbka i mop, umocz wykałaczkę w spirytusie i usuń z wybranego miejsca brud.

Krok 6

Oczyszczanie szczotki

Każdy z nas wie jak ciężko jest usunąć ze wszelkich szczotek włosy - czy to ze szczotki psa, kota, czy naszej. Będzie ci oczyścić szczotkę łatwiej, używając wykałaczek. Są wystarczająco małe, żeby pomieścić się między włosami i pozbyć się ich.

Krok 7

Ciasto

Najprostszym sposobem, żeby przekonać się, czy wypiek jest już gotowy, jest nakłucie go wykałaczką. Gdy po jej wyjęciu widzisz, że przylepiły się do niej kawałeczki ciasta, jest to znak, że wypiek nie jest gotowy.

Krok 8

Przystawki

Żeby urozmaicić deser lub podwieczorek, możesz nabić na wykałaczkę oliwki, kawałki fety lub kawałki owoców. Zrób ozdobne i smaczne mini-szaszłyki. :)

Komentarze: (3)

Pozostało: 1500 znaków
2014-08-21 10:20:32
Awatar
o k**** kto by to czytał
(-1)
2014-10-17 15:08:33
Awatar
No nie wiem, ja przeczytałem wszystkie i daję 5/5. A poza tym tutaj jest tylko 15 zdań :)
(0)
2013-10-17 21:42:29
Awatar
Z zakładką i ze szkłami najfajniejsze, ale wszystkie dobre :)
(0)