Jak wykorzystać ołówki - 6 lifehacków

Poradnik dodany przez: longmmuns
3193 0

Sposobów na ułatwienie sobie życia (tzw. "life hacks") jest wiele, zaś rzeczy, które mogą być do nich użyte, często są zadziwiająco wręcz proste i podstawowe. Jednym z przykładów takiego przedmiotu jest ołówek. Jeśli odpowiednio go przygotujemy i zastosujemy, możemy nie tylko uprościć i usprawnić sobie wykonywanie różnych czynności, ale też ulepszyć ołówek sam w sobie i uczynić korzystanie z niego bardziej komfortowym.
Korzystając z prostych rzeczy, które najczęściej mamy już w domu i czytając odpowiednie domowe porady, jesteśmy w stanie zwykły ołówek zmienić w niezwykle użyteczne narzędzie. Naprawdę nie potrzeba wiele – słomka do napojów, magnes, temperówka, folia aluminiowa – dzięki tym i innym łatwo dostępnym materiałom możemy przygotować wiele trików, które ułatwią nam życie. Odpowiednio zmodyfikowany ołówek może na przykład okazać się niezwykle pomocny przy wbijaniu gwoździ. Kolejny użyteczny trik pomoże nam przeistoczyć ołówek w rysik do tabletu. Z kolei wykorzystując jeszcze inny lifehack, przedłużymy zbyt krótki ołówek i ułatwimy sobie rysowanie nim, możemy też wygodnie przyczepić do niego gumkę i temperówkę, co sprawi, że zawsze będziemy je mieć przy sobie, nawet w kryzysowej sytuacji. Zdajmy się na wyobraźnię i pomysłowość, a bez wątpienia uda nam się z tak zwyczajnych i ogólnodostępnych przedmiotów stworzyć coś unikalnego i przydatnego.
Istnieją różne fajne rzeczy do zrobienia samemu oraz porady dotyczące ich wykonywania. Wystarczy tylko chcieć, pomyśleć, poszukać i w końcu wyczarować coś z niczego. Bardzo często możemy zdziwić się, jak najzwyklejsze rzeczy, w tym przypadku ołówki, mogą być pomocne na co dzień i od święta, jeśli tylko poświęcimy trochę czasu i zmodyfikujemy je, nadając im nowe zastosowanie. 

Do poradnika Jak wykorzystać ołówki - 6 lifehacków przypisano następujące tagi:

porady ołówek domowe porady lifehack life hacks fajne rzeczy do zrobienia samemu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać ołówki - 6 lifehacków skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...