Jak wykorzystać zapałki - 9 ciekawych sposobów

Poradnik dodany przez: Tetryczny
8736 0

Film przedstawia sposoby na ciekawe wykorzystanie zapałek, które mogą przydać się w wielu różnych sytuacjach. Zapałki pozwalają przede wszystkim na rozpalenie ognia, który jest niezbędny do przygotowania posiłków, ogrzania lub wysuszenia ubrań.

Z poradnika dowiemy się między innymi jak samodzielnie zrobić zapałki szturmowe. Takie zapałki nadają się idealnie do wykorzystania w czasie trudnych warunków pogodowych, więc sprawdzą się w trakcie różnego rodzaju wypraw, a także w nieprzewidzianych sytuacjach. Zapałki szturmowe nie gasną pod wpływem silnego wiatru oraz są wodoodporne. Można jest zastosować między innymi do wstępnego podsuszania ogniska, więc pozwalają na rozpalenie ognia nawet jeśli dysponujemy jedynie wilgotnym drewnem. Poradnik pokazuje ciekawe sposoby na zabezpieczenie zapałek przed działaniem wody. Z filmu dowiemy się również jak zrobić świecę z zapałek. Takie informacje z pewnością przydadzą się wszystkim osobom, które interesuje survival. Proste gadżety pokazane w poradniku przydadzą się w trudnych warunkach. Obejrzyj film i zobacz jak zrobić praktyczne i fajne rzeczy, które sprawdzą się w czasie biwaku, wędrówki po lesie i w tym podobnych sytuacjach.

Chociaż zapałki nie są niezbędne do rozpalenia ognia, znacznie ułatwiają to zadanie. Jednocześnie są dosyć delikatne i podatne na niekorzystny wpływ wilgoci, dlatego warto wiedzieć w jaki sposób zabezpieczyć je przed kontaktem z wodą. Zapałki szturmowe można kupić w sklepie, jednak nie zawsze jest to możliwe, dlatego trzeba wiedzieć w jaki sposób przygotować zwykłe zapałki, żeby nigdy nie zawiodły.

Do poradnika Jak wykorzystać zapałki - 9 ciekawych sposobów przypisano następujące tagi:

survival ciekawe zapałki gadżety zapałki szturmowe fajne rzeczy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wykorzystać zapałki - 9 ciekawych sposobów skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...