Jak wymienić bębny, okładziny i akcesoria - uniwersalne zasady

Poradnik dodany przez: KwadratowaFelga
4539 0

Zrób to sam, czyli majsterkowanie przy samochodzie dla każdego, kto chce samodzielnie wymienić tak istotne i szybko zużywające się elementy, jak bębny hamulcoweokładziny hamulcowe i akcesoria pozwalające na ich sprawne użytkowanie.
Wymiana hamulców to jedna z głównych kwestii, o jakich należy pamiętać, aby zachować sprawność i bezpieczeństwo samochodu podczas jazdy. Na skutek nacisku kierownicy na pedały hamulca energia kinetyczna zamieniona zostaje w termiczną, a temperatura tarcz hamulcowych i innych elementów układu hamulcowego i jezdnego rośnie. Każda z okładzin hamulcowych ma określoną pojemność cieplną i po osiągnięciu maksymalnej możliwej temperatury nie jest w stanie przyjąć więcej ciepła. W tym momencie skuteczność hamowania znacznie spada i jeżeli na czas nie przeprowadzimy wymiany hamulców, łatwo o nieszczęście. Zaalarmować powinny nas takie objawy, jak drgania kierownicy przy hamowaniu, pulsowanie pedału hamulcowego czy piski pojawiające się w okolicach kół.
W powyższym filmie prezentujemy więc podstawowe porady, w jaki sposób samodzielnie przeprowadzić wymianę hamulców, odkręcając bębny hamulcowe oraz okładziny hamulcowe i wszystkie akcesoria. W tym przypadku pokazujemy to na przykładzie Fiata Punto. Po odkręceniu wszystkich elementów układu hamulcowego, dokładnie go czyścimy, odpowietrzamy cały układ i wymieniamy lub uzupełniamy płyn hamulcowy. W trakcie wymiany hamulców warto także zastosować smar do zacisków hamulców, który zapobiegnie ich zapiekaniu i pozwoli nam jeszcze na długie i bezpieczne używanie samochodu. Zapraszamy do majsterkowania przy samochodzie.

Do poradnika Jak wymienić bębny, okładziny i akcesoria - uniwersalne zasady przypisano następujące tagi:

majsterkowanie porady zrób to sam bębny hamulcowe okładziny hamulcowe wymiana hamulców

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wymienić bębny, okładziny i akcesoria - uniwersalne zasady skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...