Jak dobrać nawóz do roślin

Jak dobrać nawóz do roślin

Rośliny oprócz regularniej pielęgnacji potrzebują do prawidłowego rozwoju także odpowiednich nawozów. Mamy wtedy pewność, że zrobiliśmy wszystko, aby były piękne i zdrowe. Poniżej krótki poradnik o tym, jak wybierać nawozy dla naszych roślinek.

Krok 1

W sklepach ogrodniczych możemy kupić nawozy uniwersalne. Nadają się one do wszystkich rodzajów kwiatów rabatowych i balkonowych. Można również znaleźć nawóz, który jest przeznaczony konkretnie dla danej rośliny, jednak te uniwersalne są bardziej ekonomiczne i bezpieczne.

Krok 2

Nawozy do roślin iglastych mają zastosowanie również w przypadku roślin, które preferują ziemię o kwaśnym odczynie. Środki te posiadają składniki, które zapobiegają brunatnieniu igieł. Polecam używanie nawozu w chwili sadzenia rośliny. (opisywany nawóz nadaję się także do: azalii, rododendronów i borówek amerykańskich)

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zrobić podlewacz do roślin

Krok 3

Nawóz do trawnika stosujemy w celu polepszenia kondycji przydomowego trawnika, pól golfowych, muraw i skwerów. Ważne, aby po użyciu nawozu, obficie nawodnić teren. 

Krok 4

Najbardziej uniwersalnym i powszechnym preparatem jest nawóz ogrodowy. Można nim nawozić wszystkie typy roślin. Począwszy od kwiatów rabatowych, aż do krzewów i drzewek. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak dobrać nawóz do roślin skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!