Jak zadbać o szczęki i bębny hamulcowe

Poradnik dodany przez: KwadratowaFelga
2816 0

Zastanawiasz się, w jaki sposób zadbać odpowiednio o szczęki hamulcowe oraz bębny hamulcowe? Może chciałbyś dowiedzieć się, dlaczego warto to zrobić? Te wszystkie informacje znajdziesz w naszym filmiku z cyklu zrób to sam. Po obejrzeniu zobaczysz że wymiana klocków hamulcowych nie jest aż taka trudna orz nie wymaga ingerencji doświadczonego mechanika. Dzięki naszym poradom będziesz mógł z satysfakcją stwierdzić: sam naprawiam.
Na filmie szczegółowo przedstawiono proces zdejmowania bębna - łatwiej jest kiedy został zrobiony z grubej blachy, ale nawet jeśli powstał z cienkiej i wiotkiej po kilku próbach na pewno także dasz sobie radę. Oczywiście, żeby dostać się do szczęk hamulcowych lub jeśli czeka nas wymiana klocków hamulcowych potrzebujemy go tego odpowiedniego klucza, śrubokrętu, a także młotka. Pamiętajmy, że bęben hamulcowy powinien zawsze chodzić luźno, nigdy z oporem - od tego zależy także nasze bezpieczeństwo na drodze! Opory mogą powodować, że tył będzie bardziej hamować niż przód i będzie zarzucać autem na drodze, trzeba na to uważać zwłaszcza w sezonie zimowym i przy deszczowej pogodzie. Miejmy także świadomość, że każda część samochodu, w tym bęben ma określoną żywotność i starajmy się ją możliwie wydłużyć, ale pamiętajmy, że prędzej czy później może nas czekać wymiana tego elementu.
Jak widać, dobre rady przedstawione na tym materiale filmowym przydadzą się każdemu, a zwłaszcza młodemu adeptowi mechaniki, który podjął się wyzwania grzebania przy własnym samochodzie. Praktyka czyni mistrza! Na początku może wydawać się to trudne, ale z każdą kolejną próbą będzie zdecydowanie łatwiej to wykonać.

Grupa w której możemy wspólnie pogadać:

https://www.facebook.com/groups/246013175753147/

Do poradnika Jak zadbać o szczęki i bębny hamulcowe przypisano następujące tagi:

porady zrób to sam szczęki hamulcowe wymiana klocków hamulcowych sam naprawiam dobre rady

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zadbać o szczęki i bębny hamulcowe skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...