Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w kuchni

Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w kuchni

Warto zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci w kuchni już na etapie planowania i urządzenie pomieszczenia. Bezpieczeństwo jest rzeczą priorytetową i nie można na niej oszczędzać. W prezentowanym poradniku dowiecie się, jak uniknąć zagrożeń, które płyną z przebywanie dzieci w kuchni.

Krok 1

Urządzania kuchni to nie tylko funkcjonalność, modny wygląd i nowoczesny sprzęt, to także bezpieczeństwo użytkowania, zwłaszcza jeśli gotujemy z dziećmi. Warto zadbać, aby układ mebli i szafek został odpowiednio dopasowany do chowania garnków, drewnianych łyżek czy plastikowych pudełek. Ostre narzędzia powinno przechowywać się w szafkach niedostępnych dla małych dzieci.

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak zabezpieczyć gniazdko elektryczne

Uwaga

Ochronne zatyczki można zastosować przy zmywarce lub lodówce, aby dziecko nie było w stanie je otworzyć. Również zagrożenie stanowić mogą ostre kanty czy wystające elementy. Zalecamy stosowanie mebli nie posiadających uchwytów oraz montaż mebli wyposażonych w łagodne brzegi

Krok 2

Spore zagrożenie stanowi sprzęt AGD. Bardzo łatwo można oparzyć się o gorącą kuchenkę, dlatego warto wyposażyć się od razu w taką posiadająca opcję szybkiego chłodzenie lub funkcję systemu zimnych drzwi, które zawsze pozostają zimne, nawet gdy temperatura wewnątrz jest bardzo wysoka. Warto zadbać, aby piekarnik był na wysokości ponad 1 metra, ale można także zamontować sprzęt z chowanymi pokrętłami czy możliwości ich zablokowania.

Krok 3

Także podczas gotowanie należy skierować rączkę patelni czy garnka w stronę ściany. Wyeliminuje to potencjalne zagrożenie. Należy zadbać o zabezpieczenie kosza na śmieci, pamiętać o wyłączeniu piekarnik i nie zostawienia ostrych narzędzi w miejscach łatwo dostępnych dla dziecka.

Ciekawostka

Mimo rozwoju technologii i nowoczesnych zabezpieczeń, najważniejsze jest opiekuńczość i stała czujność. Warto odbyć rozmowę z dzieckiem, przestrzec przed niebezpieczeństwem oraz wyznaczyć granicę i określić zasady, których przekroczenie, może skończyć się tragedią.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zadbać o bezpieczeństwo dzieci w kuchni skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!