Jak zatamować krwawienie z nosa

Poradnik dodany przez: wolna99
6142 0

Znanie zasad pierwszej pomocy jest bardzo ważne i wielu przypadkach może uratować życie i zdrowie. Z tego filmu dowiesz się w jaki sposób pomóc osobie, która doświadczyła krwawienia z nosa. Chociaż zasad pierwszej pomocy uczymy się w szkole i na różnych kursach, często mamy problemy z właściwym zachowaniem, gdy dojdzie do jakiegoś wypadku. Prawidłowe udzielanie pierwszej pomocy wymaga odpowiedniej wiedzy, w przeciwnym razie można bardziej zaszkodzić niż pomóc.

Krwawienie z nosa to częsta dolegliwość, która zdarza się wielu osobom. Może się wydawać, że nie jest to poważny problem, jednak trzeba widzieć jak zachować się w takiej sytuacji. Niewłaściwe udzielanie pomocy przy krwotoku z nosa może na na przykład doprowadzić do zakrztuszenia się krwią. Jak zatamować krwotok z nosa? Przede wszystkim trzeba dopilnować, żeby osoba, która doświadczyła krwawienia z nosa pochyliła się do przodu, dzięki czemu nie będzie łykała swojej krwi. Następnie trzeba poprosić ją, żeby zacisnęła nos i oddychała przez usta. W takiej pozycji należy odczekać dziesięć minut i następnie sprawdzić, czy krwawienie ustało.

Jeśli krwawienie nie ustępuje pomimo udzielenia pomocy, należy zwrócić się do lekarza. Podobnie należy postąpić, jeśli krwawienie jest wynikiem uderzenia lub innego wypadku. Chociaż zazwyczaj nie jest to poważna dolegliwość, nie należy jej lekceważyć, ponieważ czasem może świadczyć o poważniejszych problemach ze zdrowiem. Wiele osób panikuje, kiedy zobaczą krew cieknącą z nosa, zwłaszcza u dziecka. Zamiast dać się ponieść emocjom, warto wiedzieć jak się zachować i zastosować odpowiednie techniki pierwszej pomocy.

Polub nasz fanpage na Facebook'u https://www.facebook.com/sikanapl/ 

Do poradnika Jak zatamować krwawienie z nosa przypisano następujące tagi:

pierwsza pomoc udzielanie pierwszej pomocy jak zatamować krwotok z nosa krwawienie z nosa krwotok z nosa

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zatamować krwawienie z nosa skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...