Jak zbudować budkę lęgową - skrzynka drążona

Poradnik dodany przez: MebleTwojegoPomysłu
5296 0

Osoby zainteresowane aktualnym stanem przyrody wiedzą zapewne, że poprzez wycinkę lasów coraz mniej zwierząt znajduje spokojne miejsce do wylęgu. Stałe zagrożenie ze strony robotów budowlanych sprawia, że nie są one w stanie samodzielnie znaleźć miejsca do spokojnego lęgu. Dlatego też powstała akcja wykorzystująca majsterkowanie jako podstawę, która została pokrótce przedstawiona w na początku tego filmiku.

Polega ona na stworzeniu budki dla ptaków, która będzie im służyła do wylęgu. Będą się mogły tam czuć bezpiecznie i swobodnie, nie obawiają się o zewnętrzną ingerencję. Wszyscy ci, którzy mają okazję i możliwość na domowe majsterkowanie zachęcani są do udziału.

Zbudowanie takiego miejsca dla ptaków nie jest trudne, najlepiej, żeby wykonane było z naturalnych materiałów, nie wzbudzających nieufności wśród zwierząt. Odpowiednio przygotowana budka lęgowa przyczyni się do przetrwania wielu gatunków, które obecnie nie są w stanie same zapewnić sobie takich warunków, ponieważ brakuje dla nich wszystkich lasów.

Jednak to nie tylko budki dla ptaków, ale też miejsca wylęgu, z których mogą skorzystać nietoperze. Im również brakuje miejsc do opieki nad potomstwem, stąd też potrzebna jest również budka dla nietoperzy. Znajdą one tam doskonałe warunki, a w razie konieczności przystosują je do własnych potrzeb.

Dla zapalonych majsterkowiczów ta technika nie powinna stanowić problemu, ponieważ opiera się na podstawach. Postępując zgodnie z instrukcją, jaka została zawarta i omówiona na powyższym filmiku można stworzyć piękne, naturalne legowiska za pomocą metody zrób to sam

Do poradnika Jak zbudować budkę lęgową - skrzynka drążona przypisano następujące tagi:

technika majsterkowanie zrób to sam budki dla ptaków budka lęgowa budka dla nietoperzy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zbudować budkę lęgową - skrzynka drążona skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...