Jak zbudować prosty i rozkładany stojak do mikrofonu

Poradnik dodany przez: 99problems
2690 0

W tym poradniku będzie coś dla osób, które nagrywają dźwięk i szukają różnych ulepszeń i ułatwień z tym związanych. Nagrywanie dźwięku to dosyć szeroki temat i w zależności od tego co nagrywamy, potrzebujemy różnego sprzętu oraz różnych rozwiązań, które nam to umożliwią. Domowe studio nagrań w wersji mocno profesjonalnej, przykładowo nie jest potrzebne kiedy komentujemy gry, lub prowadzimy luźną relację z gier lub kiedy prowadzimy luźnego bloga. Co innego kiedy nagrywamy słowa do naszej amatorskiej piosenki lub kiedy po prostu tego wymaga specyfika naszego kanału. Dlatego w tym poradniku pokażę wam statyw do mikrofonu pasujący do zwykłych nagrań. Taki stojak do mikrofonu sam w sobie nie zajmie dużo miejsca na biurku a jego montaż jak sami zobaczycie będzie bardzo prosty. Dodatkowo koszt wykonania takiego stojaka do mikrofonu to oko 15 zł, więc chyba każdy będzie mógł sobie na niego pozwolić. 

Stojak bardzo polecam, ponieważ zamontowany w nim mikrofon można ustawić pod dowolnym kątem co na pewno przyda się każdemu. Dodatkowo nie będzie on widoczny w kamerze i można też po małych modyfikacja przymocować taki stojak do mikrofonu do ściany jeśli tego wymaga nagranie. 

Domowe studio nagrań nie musi być kosztowne w zbudowaniu i można to robić etapami. Czy to chodzi o nagrywanie filmów czy też samego dźwięku to pamiętajcie, że bardzo dużo rzeczy można zrobić samodzielnie, można zrobić taniej i po swojemu. Wystarczy tylko poszukać i pomyśleć nad różnymi fajnymi rozwiązaniami. 

Zapraszam też do innych ciekawych produkcji na tym profilu. Sporo tego już się nazbierało :)

Pozdrawiam serdecznie

Do poradnika Jak zbudować prosty i rozkładany stojak do mikrofonu przypisano następujące tagi:

technika nagrywanie dźwięku nagrywanie filmów domowe studio nagrań statyw do mikrofonu stojak do mikrofonu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zbudować prosty i rozkładany stojak do mikrofonu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...