Jak zbudować stolik kawowy - drewno, beton i stal

Poradnik dodany przez: WrednaRzepa
3801 0

Chciałbyś na chwilę zamienić się w majsterkowicza i stworzyć samemu stolik kawowy? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi,,tak" to zapraszam do tego poradnika.
Do wykonania stolika będziesz potrzebować:
- deskę dębową pokrytą żywicą epoksydową z wklejonymi prętami stalowymi,
- masa cementowo-polimerowa z włóknami szklanymi,
- metalowa podstawa,
- cztery deseczki,
- rękawiczki,
- szlifierka,
- papier ścierny,
- silikon.
- taśma,
- pad diamentowy.
Instrukcja wykonania:
Najpierw szlifujemy dokładnie deskę z wierzchniej strony i polerujemy. Teraz będą tam potrzebne cztery deseczki ( mają tworzyć prostokąt). Posłużą one jako,,rama" blatu naszego drewnianego stołu. Boki zabezpieczamy taśmą i aplikujemy w szczeliny sylikon. Do środka naszej obudowy, wsadzamy dębową deskę i mocujemy ją tymczasową aby nie zmieniała swojej pozycji.
W wolną przestrzeń wlewamy masę cementowo-polimerową. Czekamy aż wyschnie. Teraz możemy już zabrać deski tworzące ramę. Wyrównujemy nadmiar masy. Na wstępie szlifujemy blat papierem ściernym. Pozostawione otwory uzupełniamy cienkowarstwowa zaprawą (w rękawiczkach). W tym momencie znowu polerujemy blat, ale tym razem padami diamentowymi. Nasz stolik do salonu nabiera już kształtów.
Blat umieszczamy na metalowym stelażu i mocujemy.
Trochę techniki oraz wolnego czasu i już możemy cieszyć się naszym unikatowym, samodzielnie wykonanym stolikiem kawowym. Z pewnością taki stolik świetnie będzie prezentował się zarówno w salonie jak i w innych pomieszczeniach naszego domowego zacisza, jak na przykład sypialnia, kuchnia, czy przedpokój. Fantastycznie będzie się on prezentował zarówno z obrusem, jak i bez niego a co najważniejsze świetnie spełni swoją podstawową funkcję.

Do poradnika Jak zbudować stolik kawowy - drewno, beton i stal przypisano następujące tagi:

technika majsterkowanie stolik stolik kawowy stół drewniany stół do salonu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zbudować stolik kawowy - drewno, beton i stal skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...