Jak znaleźć zwarcie akumulatora na jego obudowie

Poradnik dodany przez: Karczek33
3256 0

Akumulator jest niezwykle istotnym elementem każdego auta. Związany z nim jest między innymi pobór prądu w samochodzie, odpowiada on też w pewnym sensie za obsługę i możliwość uruchomienia pojazdu. Dlatego też należy o niego dbać i regularnie kontrolować jego stan. Warto więc dowiedzieć się, jak sprawdzić akumulator, aby w przyszłości móc uniknąć problemów z nim związanych.
Jeżeli chcemy sprawdzić, czy przypadkiem nie wystąpiło zwarcie akumulatora, będziemy musieli użyć miernika uniwersalnego. Ustawiamy w nim napięcie stałe 20V, a następnie sprawdzamy obudowę akumulatora. Wartość napięcia widoczna na ekranie multimetra powinna wynosić 0V. Jeżeli jest inaczej, to bardzo możliwe, że wystąpił jakiś problem z układem elektrycznym w naszym samochodzie. W takiej sytuacji należy przede wszystkim wyczyścić obudowę akumulatora benzyną ekstrakcyjną. Warto zresztą pamiętać o regularnym czyszczeniu tej części pojazdu. Kurz i wszelkie inne zabrudzenia mają bardzo zły wpływ na układ elektryczny samochodu, mogą też prowadzić właśnie między innymi do zwarć akumulatora czy innych awarii. Zachowanie części samochodowych w czystości i stosunkowo częste kontrolowanie ich działania to podstawowe sposoby utrzymania auta w jak najlepszym stanie.
Zaleca się, aby regularnie sprawdzać, czy na obudowie akumulatora nie wystąpiło jakieś zwarcie. Warto też odpowiednie pomiary wykonywać jak najdokładniej, aby nawet najdrobniejsza awaria nie pozostała dla nas niezauważona. Sprawdzenie akumulatora raz na jakiś czas pozwoli nam na długie cieszenie się sprawnie działającym pojazdem, sprawi, że obsługa samochodu będzie łatwiejsza i komfortowa, a w przypadku wystąpienia jakiegoś problemu umożliwi jak najszybsze uporanie się z nim. Warto więc poświęcić chwilę na kontrolę obudowy akumulatora, a w następstwie móc długo jeździć sprawnym samochodem.

YouTube: http://www.youtube.com/c/forumwiedzy?sub_confirmation=1

Facebook: https://www.facebook.com/ForumWiedzyPL

Twitter: https://twitter.com/ForumWiedzy 

Do poradnika Jak znaleźć zwarcie akumulatora na jego obudowie przypisano następujące tagi:

obsługa sprawdzenie akumulatora jak sprawdzić akumulator zwarcie akumulatora pobór prądu w samochodzie problem z układem elektrycznym

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak znaleźć zwarcie akumulatora na jego obudowie skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...