Jak naładować głęboko rozładowany akumulator

Poradnik dodany przez: Abandon
165994 4.33

Co możemy zrobić, kiedy spotka nas problem rozładowanego do zera akumulatora? Nawet nowoczesna ładowarka czy też nowej generacji prostownik nie są w stanie naładować tak mocno rozładowanego akumulatora (o starszych urządzeniach do ładowania już nawet nie ma sensu wspominać - one jeszcze gorzej sobie radzą). 

Rozładowany do zera akumulator (lub prawie do zera) to ogromny problem, szczególnie osób które rzadko jeżdżą swoimi autami, bo przykładowo są to klasyki które trzymają cały czas w garażu i wyjeżdżają nimi tylko kilka razy w sezonie. Ale też problem rozładowanego akumulatora dotyczy osób ze starszymi akumulatorami, właścicieli pojazdów w których zepsuł się np. alternator albo regulator napięcia a także osób które jeżdżą rzadko i to na krótkie dystanse. 

No to w takim razie skoro tradycyjne metody ładowania akumulatora nie działają, jak naładować akumulator innym sposobem? Jak ładować akumulator który już praktycznie nie ma żadnej mocy? Jest na to sposób. Trzeba oszukać ładowarkę :)

Do poradnika Jak naładować głęboko rozładowany akumulator przypisano następujące tagi:

porady ładowanie akumulatora jak naładować akumulator rozładowany akumulator rozładowany do zera akumulator jak ładować akumulator

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak naładować głęboko rozładowany akumulator skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...