Jak zobrazować ciśnienie atmosferyczne w doświadczeniu

Poradnik dodany przez: Hansui
33069 0

Ciśnienie atmosferyczne to temat dzisiejszego odcinka. Przedstawione doświadczenie z fizyki na praktycznym przykładzie pokaże jak działa ciśnienie atmosferyczne i ten poradnik pomoże wam przyrównać teorię do praktyki. Przedstawiony przykład jest bardzo prosty ale obejmuje to co najważniejsze aby zobrazować to zagadnienie z fizyki. Ciśnienie atmosferyczne teraz bardzo łatwo będziecie pamiętać więc na pewno łatwiej będzie wam wykonywac inne doświadczenia z tego zakresu. 

Przeprowadzenie tego doświadczenia z fizyki:

Na początku w dnie butelki robimy otwór, który zaklejamy taśmą klejącą. Do butelki nalewamy wody i wkładamy gumową rękawiczkę, którą mocujemy za pomocą gumki recepturki.
Po odklejeniu taśmy woda zaczyna wypływać z butelki a rękawiczka wypełnia się powietrzem, natomiast sama butelka zostaje trochę zgnieciona.

Wnioski odnośnie ciśnienia atmosferycznego:
Woda, która wypływa powoduje, że zmniejsza się ciśnienie w środku butelki. Ciśnienie atmosferyczne działa na butelkę ze wszystkich stron i przez to wtłacza powietrze do rękawiczki, która teraz zajmuje miejsce po wypływającej wodzie.

Więcej na ten temat w poradniku i na stronie Fizyka LO Turek: http://www.fizyka.net.pl/doswiadczenia/doswiadczenia.html

Do poradnika Jak zobrazować ciśnienie atmosferyczne w doświadczeniu przypisano następujące tagi:

fizyczne doświadczenia z fizyki ciekawa fizyka ciśnienie atmosferyczne ciśnienie atmosferyczne wzór fizyka ciśnienie atmosferyczne eksperymenty w domu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zobrazować ciśnienie atmosferyczne w doświadczeniu skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...