Jak dbać o meble ogrodowe

Jak dbać o meble ogrodowe

Meble ogrodowe szczególnie narażone są na szkodliwy wpływ warunków atmosferycznych. Dlatego, że większość czasu spędzają na powietrzu dużo szybciej się brudzą. W tym poradniku dowiecie się jak dbać o meble ogrodowe by mogły nam służyć jak najdłużej.

Krok 1

Czynnikiem decydującym o tym w jaki sposób podejdziemy do pielęgnacji naszych mebli ogrodowych będzie materiał z jakiego zostały wytworzone. Możemy w tym celu wykorzystać wiele środków chemicznych, ale nie możemy również zapominać o tak podstawowych rzeczach jak odkurzanie czy czyszczenie. 

Krok 2 - Meble tekowe

Zaletą mebli tekowych jest ich odporność na wilgoć. Musimy pamiętać o tym co jakiś czas je odkurzyć z osiadającego się na nich kurzu. Powinniśmy również wymyć je starannie morką ściereczką. Do pielęgnacji tego rodzaju mebli używamy oleju lnianego, którym polerujemy powierzchnię mebla. 

Wideo

Możesz również zobaczyć poradnik wideo na podobny temat:

Jak usuwać rysy z mebli za pomocą orzechów

Krok 3 - Meble plastikowe

Główną zaletą tych mebli jest ich niska cena i waga, dzięki, której możemy bez problemu je przenosić w różne miejsca. Niestety są mało odporne na czynniki atmosferyczne, szczególnie gdy wykonano je z plastiku gorszej jakości. Często zdarza się, że meble te na słońcu płowieją a pod wpływem mrozu pękają. Meble te należy myć mydłem lub specjalnym środkiem do pielęgnacji plastiku. 

Krok 4 - Meble żeliwne

Meble żeliwne są stabilne, ale niestety ich wagą jest dość duża waga, która uniemożliwia nam ich sprawne przenoszenie. Istnieje domowy sposób na pielęgnację mebli żeliwnych. Myjemy je roztworem składającym się z ciepłej wody, płatków mydlanych i amoniaku. Przecieramy tym środkiem metal a następnie wycieramy do sucha i polerujemy. Meble żeliwne co kilka lat warto odświeżyć malując je specjalną farbą. 

Krok 5 - Meble wiklinowe

Prezentują się bardzo ciekawie i dobrze komponują z roślinnością w ogrodzi. Niestety są również wrażliwe na warunki atmosferyczne i należy je często myć wodą z rozpuszczonymi płatkami mydlanymi. Następnie wycieramy je do sucha. Do mebli wiklinowych używa się również impregnatu lub farby. 

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak dbać o meble ogrodowe skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!