Jak przedstawić zasadę zachowania energii na jojo

Poradnik dodany przez: Hansui
11366 0

Każdy wie z czego się składa i jak wygląda jojo. Sporo osób też potrafi w mniejszym lub większym stopniu posługiwać się jojo.

Nasze zadanie z fizyki wygląda tutaj bardzo prosto. Zaczynamy zabawę z jojo i na początku opada ono w dół, wykonując ruch obrotowy a potem zaczyna się wznosić. Skupiamy się na dolnym punkcie, w którym lekko szarpiemy nitkę do góry aby jojo powróciło. Tutaj właśnie korzystamy z zasady zachowania energii mechanicznej.

Zasada zachowania energii szerzej jest przedstawiona w filmie, więc na przykładzie jojo wszystko będzie można łatwo i dobrze wytłumaczyć. Zasada zachowania energii i przykłady z tym związane dobrze obrazują działanie tego zagadnienia. Zobaczcie to zadanie z fizyki i sposób jego przedstawienia i wytłumaczenia tak aby w praktyce pokazać zasadę zachowania energii. Zadania z tym związane teraz będą trochę bardziej klarowne dla was.

A opis innych doświadczeń z fizyki znajdziecie na stronie Fizyka LO Turek: http://www.fizyka.net.pl/doswiadczenia/doswiadczenia.html

Do poradnika Jak przedstawić zasadę zachowania energii na jojo przypisano następujące tagi:

fizyczne doświadczenia z fizyki zadania z fizyki zasada zachowania energii zasada zachowania energii przykłady zasada zachowania energii zadania

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak przedstawić zasadę zachowania energii na jojo skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...