Jak zrobić alarm - elektroniczne pomysły #1

Poradnik dodany przez: SilniczekElektryczek
28896 2.4

Witajcie spryciarze. Dziś pokażę wam jak wykonać amatorski prosty alarm o przeraźliwym dźwięku. Zasada działania: Układ NE555 wysyła sygnały do głośnika. Są one krótkie i gęste. Dzieje się tak, gdyż mamy mały kondensator 1nF, który ładuje się bardzo bardzo szybko i dzięki temu generuje się wysoka częstotliwość sygnałów, co powoduje wysoką częstotliwość dźwięków emitowanych przez głośnik i przez to słyszymy bardzo wysoki dźwięk. Ciekawostka!!! Gdyby rezystor 10k OHM zastąpić zwykłym kablem, to głośnik emitowałby ultradźwięki!!! Wykonanie takiego alarmu jest bardzo proste, ponieważ bazujemy na gotowych elementach. Schemat alarmu to kilka rzeczy połączonych razem. Co nie zmienia faktu, że taki prosty alarm może mieć praktyczne zastosowanie. 

Zapraszam do tego poradnika i jeżeli masz zamiłowanie do tego typu rzeczy związanych z elektroniką ale jeszcze nie masz doświadczenia w budowaniu nawet prostych obwodów, to oglądaj ten poradnik. Z wykonaniem takiego alarmu każdy powinien sobie poradzić.

Składniki:

  • Ne555
  • Rezystor 10k OHM
  • Kondensator 1nF
  • Zailanie 12V(+ rezystor 480 OHM) lub baterie

Do poradnika Jak zrobić alarm - elektroniczne pomysły #1 przypisano następujące tagi:

elektronika prosty alarm układy elektroniczne schematy elektronika schematy elektroniczne alarm elektronika schemat alarmu układ ne555

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić alarm - elektroniczne pomysły #1 skomentowało 1 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...