Jak zrobić chwytak z kawy i balona

Znalazł: Goniat
Źródło filmu: YouTube
18189 0

W tym projekcie zobaczysz jak zrobić rękę robota, taki chwytak za pomocą zwykłego balona i ... kawy mielonej. Brzmi nieprawdopodobnie ale najprostsze pomysły  najlepsze. Zasada jest dosyć prosta co powoduje, że aż genialna. Mieloną kawę umieszczamy w balonie. Gdy w balonie jest powietrze, to kawa luźno może się przemieszczać w środku balonu. Jednakkiedy zassamy powietrze ze środka np. za pomocą odkurzacza lub jakiegoś innego urządzenia które wciąga powietrze, to mielona kawa sztywnieje i "zakleszcza" obiekt do którego został przyciśnięty balon

Wygląda to bardzo fajnie a działa jeszcze lepiej, Taki chwytak jest bardzo uniwersalny i wiele przedmiotów można nim podnosić. Ale aby wszystko działało płynnie, musicie mieć urządzenie ze zmiennym przepływem powietrza, czyli że możecie albo zasysać powietrze albo je wpuszczać do balonu. 

Budowa robotów domowymi siłami właśnie teraz może nabrać tempa bo ten pomysł można fajnie wykorzystać. Zobacz co zrobić z balona i kawy mielonej, co zaskoczy każdego.

Do poradnika Jak zrobić chwytak z kawy i balona przypisano następujące tagi:

balon technika robotyka chwytak ręka robota budowa robotów co zrobić z balona

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić chwytak z kawy i balona skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...