Jak zrobić czujnik wody

Poradnik dodany przez: longmmuns
3622 0

Współczesna technologia pozwala na wiele ułatwień w codziennym życiu. Rozwiązania w nim stosowane pozwalają wprowadzić do domu różnorodne innowacje, o których jeszcze dekadę temu można było tylko pomarzyć albo wydać fortunę, aby je nabyć. Obecnie, dzięki tutorialom i poradnikom, może samodzielnie stworzyć podstawowe urządzenia, jak np. wykrywacz wody.

Zdarza się, że domowe piwnice zostają zalane, a mieszkańcy nawet nie są tego świadomi. Albo w czasie prania, pralka nagle odmawia posłuszeństwa i cała łazienka jest w wodzie. W takiej sytuacji dobrze jest mieć czujnik wody, który ostrzeże przed problemem, zanim nabierze on gigantycznych rozmiarów.

Można go zbudować samodzielnie. Obecna elektronika pozwala na tego rodzaju eksperymenty oraz zadbanie o własne bezpieczeństwo. Potrzebujemy jedynie kilku prostych narzędzi, aby powstał nasz czujnik wody. Nakrętka po sprayu, dwie śrubki, bateria, zabawne oczy, lutownica, pistolet do klejenia na gorąco wraz z silikonowymi wkładami oraz alarm do domu, który będzie uprzedzał, kiedy na podłodze pojawi się woda.

Stworzony dzięki temu poradnikowi czujnik wody będzie wyglądał jak zwykła ozdoba, więc na początku nie będzie się kojarzył z urządzeniem prewencyjnym. Warto jednak trzymać go z daleka od dzieci, ponieważ mogą pomyśleć, że to zabawka i je zepsuć albo wszczynać fałszywy alarm do domu.

Jak każdy projekt diy, również i ten nie wymaga żadnej specjalistycznej wiedzy, ponieważ wszystkie kroki prowadzące do skonstruowania urządzenia, działającego jak sensor wody przedstawione są w bardzo przystępny i prosty sposób. 

Do poradnika Jak zrobić czujnik wody przypisano następujące tagi:

elektronika diy czujnik wody sensor wody wykrywacz wody alarm do domu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić czujnik wody skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...