Jak zrobić drewniane drzwi garażowe

Poradnik dodany przez: MebleTwojegoPomysłu
14073 5

Każdy garaż, czy warsztat stolarski musi mieć drzwi. Postanowiłem zrobić drewniane drzwi, otwierane na obie strony, na lewo i prawo. Skrzydła zrobiłem z drewna sosnowego. Deski połączyłem ze sobą na własne pióro i wpust. Łączenie szło szybko, jedna za drugą i miałem już cały wymiar na szerokość. Całość robiłem na prasie stolarskiej. Ściski strasznie mi się przydały, a ostatnia modyfikacja faktycznie przyśpieszyła pracę. po przyciśnięciu całości połączonych desek do prasy stolarskiej i delikatnym ściśnięciu mogłem zacząć montować poprzeczne elementy wzmacniające całość. oczywiście wcześniej wszystko było mierzone i zaznaczane, moim ulubionym pomocnikiem, precyzyjnym liniałem z prowadnicą INCRA. Łączyłem wzmocnienia za pomocą wkrętów (i oczywiście wkrętarki) z obu stron, żeby połączenie było stabilne, ale bez użycia kleju. Następnym krokiem było przycięcie całych drzwi na odpowiedni wymiar. I tu przydała by się większa formatówka. Moja Holzkraft minimax sc 2 classic ma za krótki wózek boczny i elementy powyżej 194cm fizycznie nie można przeciąć za jednym razem. Zostało mi cięcie do pewnego miejsca i przestawianie materiału tak, żeby można było przeciąć resztę. po wielu kombinacjach udało się wszystko przeciąć jak należy, wszystkie przekątne się zgadzały. Zostało tylko zamontować przekątną na drugiej stronie drzwi, żeby całość po zamontowaniu nie zaczęła opadać. Jeszcze drobne szlify małą frezarką jednoręczną Makita 3709, żeby pozałamywać kąty i wszystko gotowa. Drzwi wyszły naprawdę super, mocne, stabilne bez szczelin naprawdę na lata. Ostatnim etapem jest impregnacja i montaż.

...................................................................................................

Zapraszam do Subskrybcji aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

MebleTwojegoPomyslu.pl - nadajemy drewnu kształt.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie stolarskim. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/

http://www.spryciarze.pl/profil/507630

http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu

https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski

Meble Twojego Pomysłu

Składniki:

  • sosna
  • prasa stolarska
  • drewno
  • wkręty
  • wkrętarka
  • Warsztat Stolarski
  • Meble Twojego Pomysłu

Do poradnika Jak zrobić drewniane drzwi garażowe przypisano następujące tagi:

technika drzwi garażowe drzwi do garażu brama do garażu budowa drzwi garażowych budowa garażu

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić drewniane drzwi garażowe skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...