Jak zrobić drewniany płot i furtkę z nieobrzynanych desek

Poradnik dodany przez: MebleTwojegoPomysłu
2492 0

Filmik przedstawia sposób, jak zrobić płot, który będzie idealnie pasował do naszego ogródka i nie będzie się niszczył z powodu warunków atmosferycznych, jakie panują na zewnątrz. Jest to doskonała technika do stosowania na zewnątrz, ponieważ nie trzeba dodatkowo zabezpieczać drewna, a jedynie pozostawić je w surowej formie, dzięki czemu zachowa swój niepowtarzalny urok. Do zamontowania takiego płotu konieczna będzie pilarka tarczowa, która pozwoli nam na przycięcie desek do odpowiednich rozmiarów i kształtów.
Tak wykonany płot drewniany będzie doskonałą ozdobą do naturalistycznego albo działkowego ogródka, gdzie panuje zieleń i piękno letnich kwiatów.
Po krótkim omówieniu problematyki wraz z krótkim komentarzem i poradami na początku filmiku, przechodzimy do praktycznej części, w której krok po kroku dowiadujemy się, jak zrobić płot. Jeżeli posiadamy nieco wprawy, jesteśmy nawet w stanie naśladować prace wykonywane na filmiku. Dzięki temu tutorialowi nasza furtka powstanie nie dość że szybko, to jeszcze solidnie. Nawet jeżeli nie mamy większego doświadczenia w pracach stolarskich, dzięki tej prostej metodzie krok po kroku, będziemy w stanie postawić płot drewniany, jaki będzie cieszył oko naszych gości i nas samych.
Dodatkowo technika ta nie wymaga wielkich przygotowań ani specjalistycznego sprzętu, wystarczy, że posiadamy gwoździe, młotek, odpowiednie deski, które będą służyły za podstawę naszej konstrukcji. W naszym posiadaniu powinna także znajdować się pilarka tarczowa, która pomoże nadać drewnu właściwy kształt.
Na koniec omówione zostają wszelkiego wnioski płynące z pracy nad surowym materiałem, jakim są nieobrzynane deski stanowiące tutaj budulec oraz odnośnie metod ich zabezpieczania – czy są konieczne oraz jak je wykonać.

Pasjonaci w dechę na YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC0yURA4EDcQPKCbeN3_6QxA

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/

Do poradnika Jak zrobić drewniany płot i furtkę z nieobrzynanych desek przypisano następujące tagi:

technika furtka płot pilarka tarczowa płot drewniany jak zrobić płot

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić drewniany płot i furtkę z nieobrzynanych desek skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...