Jak zrobić gaz pieprzowy z zapalniczki

Poradnik dodany przez: krilan1995
13341 0

W dzisiejszych czasach, niestety, stosunkowo często bywamy narażeni na różne niebezpieczne sytuacje. Dlatego też niezwykle ważna jest samoobrona. Musimy wiedzieć, jak się zachować w razie ataku i jak się bronić na ulicy, warto też mieć przy sobie jakieś akcesoria obronne. Niektóre z nich mogą sporo kosztować, istnieje jednak możliwość znacznego zmniejszenia kosztów takich akcesoriów – możemy wykonać je własnoręcznie z tańszych, ogólnodostępnych materiałów.
Jednym z najbardziej znanych i powszechnych narzędzi do samoobrony jest bez wątpienia gaz pieprzowy. Możemy oczywiście kupić go w sklepie, ale warto wiedzieć, że da się go też zrobić samodzielnie i dużo taniej. Pojemnikiem na niego może być zwykła zapalniczka. Technika wykonania takiego gazu pieprzowego nie jest bardzo trudna. Potrzebne nam materiały znajdziemy w większości supermarketów, a postępując zgodnie z poradnikiem, nie powinniśmy mieć większych problemów ze stworzeniem swojej broni. Zamiana zwykłej zapalniczki w odpowiedni pojemnik jest stosunkowo prosta, a samo przygotowanie gazu również nie należy do najtrudniejszych. Warto więc spróbować i wykonać własną broń do samoobrony.
Gaz pieprzowy z zapalniczki stanowi doskonałą alternatywę dla klasycznego, gotowego produktu, który możemy kupić w sklepie. Jest on tańszy, a po potrzebne do jego wykonania materiały nie musimy udawać się do specjalistycznych sklepów. Dzięki temu, że ma on postać zwykłej zapalniczki, jest też mniejszy, a więc wygodniejszy do stałego noszenia go przy sobie, a także nie rzuca się w oczy tak jak tradycyjny gaz pieprzowy. Warto więc poświęcić odrobinę swojego czasu na własnoręczne przygotowanie takiego akcesorium. Zadbajmy o swoje bezpieczeństwo, przygotujmy sobie broń do samoobrony i miejmy ją zawsze przy sobie. Nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć, a, jak to mówią, "przezorny zawsze ubezpieczony".

Do poradnika Jak zrobić gaz pieprzowy z zapalniczki przypisano następujące tagi:

technika samoobrona akcesoria obronne jak się bronić na ulicy gaz pieprzowy broń do samoobrony

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić gaz pieprzowy z zapalniczki skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...