Jak zrobić kartkę z kieszonką - nie tylko na święta

Subskrybuj kategorię
Subskrybuj kategorię:
Gadżety
Dodaj do ulubionych
Zgłoś film
  • Data dodania: 02.01.2019 / 17:00
  • Odsłony: 580
  • Ocena: 0.00
  • Głosy: 0
  •  

Poradnik dodany przez:

szeszelnik

Do poradnika jak zrobić kartkę z kieszonką - nie tylko na święta przypisano następujące tagi:

Święta to czas kojarzony przede wszystkim z rodzinną atmosferą. Należy jednak pamiętać, że święta to nie tylko potrawy z ryby, ale również różnego typu gadżety oraz bardzo dobrze znane ozdoby świąteczne. Jeśli ktoś nie może być na kolacji wigilijnej, zazwyczaj nadal jeszcze przesyła tematyczne kartki. Kartka świąteczna może być kupiona, jednak znacznie lepiej wykonać ją samemu. Co będzie do tego diy?
Niezbędne będą: kolorowe kartki grubszego papieru, ołówek, linijka, nożyczki, klej, dziurkacz, wstążka i dwustronna taśma klejąca.
Na początku należy przygotować arkusz papieru o wymiarach 20 x 11 cm, który należy złożyć na pół. Ponadto na całej dolnej krawędzi należy wykonać zagięcie o szerokości jednego centymetra.
Na pierwszej części arkusza należy narysować ukośną linię, która będzie przecinać na pół uzyskany z zagięcia kwadrat 10 x 10 cm. Tę część można już odciąć. Na drugiej części należy wymierzyć dwa punkty w odległości 4 cm. Pierwszy z nich należy umieścić 4 cm od zagięcia przecinającego cały arkusz na pół. Drugi od mniejszego zagięcia, wyznaczającego część o szerokości 1 cm. Oba punkty należy połączyć ukośną linią przy pomocy ołówka i linijki. Tę część także można już odciąć.
Zagiętą część o szerokości jednego centymetra należy przyciąć ukośnie tak, by ułatwiło to doklejenie kieszonki. Od spodu należy umieścić dwustronną taśmę klejącą. Sklejając przy jej pomocy obie części arkusza uzyskuje się kieszonkę, którą będzie trzeba przykleić do kartki.
Kartka świąteczna wymaga arkuszy 12 x 12 cm oraz 9, 8 x 9, 8 cm. Ten drugi należy przedziurawić na górze w taki sposób, aby można było przeciągnąć wstążkę. Zmieści się on do kieszonki i to na nim można umieścić życzenia. Estetyczne wykonanie takiej kartki daje szansę na wykorzystanie jej jako pomysł na prezent.

BLOG: https://www.mishellka.com/

YT: https://www.youtube.com/watch?v=p-az44ImdA4

Kategoria: Gadżety

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić kartkę z kieszonką - nie tylko na święta skomentowało 0 osób.

Pozostało 1500 znaków