Jak zrobić klejonkę drewnianą wzmacnianą kołkami domino #2

Poradnik dodany przez: MebleTwojegoPomysłu
5610 0

Fachowa nazwa łączenia desek czyli połączenia klejonego to połączenie równoległe wzdłużne kołkowe płaskie. Kołki domino użyte jako łączniki mają na celu wzmocnienie i usztywnienie połączenia klejonego. Otwory pod kołki domino oczywiście frezowane są za pomocą frezarki domino df500. W gotowe fryzy wkładamy kołki domino posmarowane klejem i smarujemy wąską powierzchnię desek klejem Kleiberit 303.2. Następnie dzięki łącznikom układamy deski w prasie stolarskiej i dociskamy śrubami oraz ściskami dociskamy do profili w prasie. Po utwardzeniu się kleju zostawiamy klejonkę drewnianą na chwilę na przekładkach żeby wróciła do naturalnego kształtu nadanego podczas obróbki na wyrówniarce. Następnym etapem łączenia drewna będzie zebranie zbędnego materiału na grubościówce Felder AD741, do uzyskania odpowiedniej żądanej grubości. Jakość maszyn ma ogromne znaczenie. Aby efekty pracy były perfekcyjne musimy pracować na profesjonalnych maszynach. W warsztacie Meble Twojego Pomysły wszystkie prace wykonywane są na maszynach stacjonarnych firmy Felder, ich dokładność i powtarzalność przekłada się na późniejsze efekty pracy.

Zapraszam do Subskrybcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.

Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, nasze sposoby na łącznie drewna, jakiej techniki użyć, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem w stolarstwie.

http://mebletwojegopomyslu.pl/

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/

http://www.spryciarze.pl/profil/507630

http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu

https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski

Meble Twojego Pomysłu

Do poradnika Jak zrobić klejonkę drewnianą wzmacnianą kołkami domino #2 przypisano następujące tagi:

technika stolarstwo łączenie drewna klejonka drewniana łączenie desek kołki domino

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić klejonkę drewnianą wzmacnianą kołkami domino #2 skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...