Jak zrobić komputer pokładowy do e-bike

Poradnik dodany przez: ManiekDMX33
5406 0

Zrób to sam, czyli porady, jak wykonać samodzielnie w domu komputer pokładowy do roweru elektrycznegoTechnika wykonania tego urządzenia została pokazana krok po kroku w powyższym filmie.
E-bike, czyli rower elektryczny to wygodna alternatywa dla osób, którym nie wystarczają zwykłe rowery. Jego historia sięga XIX wieku, wtedy bowiem powstały pierwsze prototypy rowerów elektrycznych z silnikami umieszczonymi w piaście. Niestety, wtedy e-bike nie spotkał się ze zbyt dużym zainteresowaniem i ponowny jego rozwój datowany jest już na lata 60. XX wieku. Wtedy też powstał model roweru elektrycznego wykorzystującego dysk tarcia, w którym pracują kółka pasowe znajdujące się na górnej powierzchni tylnego koła. Został on wmontowany do systrmu czterech różnych silników. Kolejne etapy rozwoju e-bike to prace nad silnikiem, akumulatorem, a wreszcie komputerem pokładowym, który pozwala na wygodne sterowanie tego typu rowerami.

Współcześnie rower elektryczny bywa wykorzystywany do rehabilitacji, jako alternatywny i ekologiczny transport miejski czy zabierany na dalsze wycieczki zabierany z przyczepą rowerową.

Komputer pokładowy, którego wykonanie prezentujemy w powyższym filmie został wykonany z lutowanych płytek diodowych. Docelowo wielkość płytki będzie taka, jak wyświetlacza LCD 2x16. Pozwoli on mierzyć napięcie, prąd w instalacji roweru, pobór mocy, zużytą energię elektryczną, prędkość, przebyty dystans oraz spalanie: vatogodziny na kilometr. Powstanie do niego także program, którego wykonanie zostanie pokazane w kolejnym filmie z cyklu.

Wsparcie kanału: https://patronite.pl/elektronik2313

Strona: https://easyeda.com/elektronik2313/Miernik_mocy_rower-2aaa25cbca164597af92653f442c8e6b  

Składniki:

  • Zamów swoje płytki: https://jlcpcb.com/quote

Do poradnika Jak zrobić komputer pokładowy do e-bike przypisano następujące tagi:

technika rowery zrób to sam komputer pokładowy rower elektryczny e-bike

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić komputer pokładowy do e-bike skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...