Jak zrobić krok po kroku szafkę RTV pod telewizor

Poradnik dodany przez: MebleTwojegoPomysłu
19874 0

Masz już wymarzony telewizor i szukasz mebla, na którym mógłbyś go postawić? Zrób to sam! Szafka pod telewizor to nic trudnego i jeśli kiedykolwiek stworzyłeś jakieś proste meble diy, poradzisz sobie bez trudu. Pomoże Ci w tym tutorial stworzony przez Meble Twojego Pomysłu. Proponujemy zrobić stolik, który będzie składał się z trzech półek umocowanych w ramie. Najpierw trzeba wybrać odpowiedni materiał, z którego powstanie szafka rtv, może to być klejonka bukowa. Buczyna to powszechnie stosowany materiał stolarski, podatny na obróbkę, nada się również do wyrobu naszego mebla. Następnie trzeba wymierzyć i według wymiarów rozkroić deski na pile wielkoformatowej (np. na pilarce Felder K690S). Pocięty materiał należy wyrównać na wyrówniarko grubościówce Felder AD741. Zaczynajmy od szerokiej powierzchni, żeby można było przyłożyć ją później do przykładnicy i w ten sposób uzyskać idealny kąt prosty. Tu precyzja ma znaczenie! Fryzy (pocięte deski) przed klejeniem układamy usłojeniem, tak by się nie kręciły i nie odkształcały (inaczej mówiąc "łódkowały"). By wzmocnić połączenie klejonego, trzeba użyć kołków domino oraz frezarki DF500. Następnie ważny proces - nakładanie kleju, a potem umieszczenie desek w prasie stolarskiej. Po sklejeniu należy dokładnie usunąć nadmiar kleju i umieścić materiał w grubościówce. Kolejnym krokiem w drodze do zrobienia wymarzonej szafki pod telewizor jest szlifowanie papierem ściernym o gradacji 80 oraz 120. Istotne: po przeszlifowaniu płyciny trzeba poddać wodowaniu z obu stron i po kwadransie znów przeszlifować papierem 180. Tak przygotowaną klejonkę można już montować!

Zapraszam do Subskrybcji kanału YouTube, aby być na bieżąco:

https://www.youtube.com/channel/UCQxiiqbiHp77Ky2bdjMbbxg

Zajmujemy się realizacją nieszablonowych zamówień, głównie z drewna litego.

Jako jedyny, Warsztat Stolarski – Meble Twojego Pomysłu zalewa meble, przedmioty wykonane z drewna i łączy elementy wizualne za pomocą żywicy.

Dzięki video realizacjom krok po kroku, zobaczycie jak z Waszych pomysłów powstają wymarzone meble i przedmioty z drewna.

Pokażemy jak zrobić od podstaw meble i konstrukcje drewniane, jak wykonać pomoce i szablony przydatne w warsztacie. Zobaczycie również jak używać narzędzi ręcznych, elektronarzędzi, oraz maszyn do obróbki drewna. Podzielimy się z Wami wiedzą i nabytym doświadczeniem.

http://mebletwojegopomyslu.pl/

https://www.facebook.com/mebletwojegopomyslu/

http://www.spryciarze.pl/profil/507630

http://www.cda.pl/Meble_Twojego_Pomyslu

https://pl.pinterest.com/MebleTwojPomysl/

Warsztat Stolarski

Meble Twojego Pomysłu

Składniki:

  • ściski
  • prasa stolarska
  • buczyna
  • piła formatowa Felder K690S
  • wyrówniarko grubościówka Felder AD741
  • frezarka domino DF500
  • kołki domino
  • fryzy
  • tarcica nieobrzynana
  • meble twojego pomysłu

Do poradnika Jak zrobić krok po kroku szafkę RTV pod telewizor przypisano następujące tagi:

technika buczyna zrób to sam meble diy szafka rtv szafka pod telewizor

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić krok po kroku szafkę RTV pod telewizor skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...