Jak wybrać stół do jadalni

Jak wybrać stół do jadalni

Stół w jadali jest elementem tak nieodzownym jak lodówka w kuchni. Konsumujemy przy nim posiłki i spotykamy się z rodziną oraz ze znajomymi. Wybór tego mebla powinien więc być przemyślany i pewny. Jaki stół kupić?

Krok 1

Wymierz pokój oraz powierzchnię, na której chcesz umieścić stół. Weź pod uwagę to, aby móc swobodnie odsuwać i wsuwać krzesła oraz swobodnie się wokół niego przemieszczać. Krzesła nie powinny więc haczyć o ścianę czy inne, sąsiadujące przedmioty lub meble. 

Krok 2

Stół powinien być dopasowany do całego wystroju domu czy mieszkania. Jeżeli jesteś bardziej odważny, możesz poeksperymentować, mieszając style. 

Krok 3

Jeżeli jesteś posiadaczem małego mieszkania i każda wolna powierzchnia jest dla ciebie ważna, zainwestuj w stół rozkładany. Na co dzień będzie on spełniał swoje funkcje, natomiast podczas przyjęć rozsuniesz go i ugościsz przy nim większą liczbę zaproszonych. 

Uwaga

Stół owalny zajmuje o wiele więcej miejsca niż stół prostokątny lub kwadratowy.

Ciekawostka

Jeżeli zależy ci na zaoszczędzeniu miejsca, kup stół, który w każdym momencie możesz złożyć i zamontować do ściany. 

Krok 4

Stoły robione są z przeróżnych materiałów. Z drewna, szkła, kamienia czy tworzywa sztucznego. Możesz również zrobić niecodzienny stół np. z beczki, skrzyni czy kamienia.

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak wybrać stół do jadalni skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Ten poradnik nie został jeszcze skomentowany. Bądź pierwszą osobą, która go skomentuje!