Jak zrobić laserowy alarm - prosty sposób na alarm

Poradnik dodany przez: lotos12
9323 0

Cześć. W dzisiejszym poradniku będzie fajna rzecz, coś dla fanów majsterkowania w elektronice. Może tytuł nie brzmi jak coś prostego do wykonania ale naprawdę nie jest to takie trudne jak mogłoby się wydawać. Zobaczycie jak wykonać samodzielnie prosty laserowy alarm. Będziecie go mogli używać np. w domu, czy też w garażu. Chociaż każdy z was pewnie znajdzie dla niego też inne zastosowanie. Alarm będzie zbudowany na bazie wskaźnika laserowego, do tego będzie trochę części ze starego budzika, jeden przekaźnik i jeden fotorezystor. Całość utrzymana w znanym i lubianym klimacie zrób to sam

Poradnik jest raczej dokładnie wytłumaczony, wszystko jest pokazane więc mając nawet nieco mgliste pojęcie o takich rzeczach, to powinniście sobie poradzić. Dodatkowo, w tego typu projektach jeśli macie już ogarnięte te sprawy zawsze można coś zmodyfikować i ulepszyć. Może zwiększyć moc, zasięg lub całkowicie przerobić pomysł, bazując na samej tylko zasadzie działania. 

Laserowy alarm to fajna rzecz, nawet jeśli na początku nie za bardzo wiecie gdzie chcielibyście coś takiego zastosować. Zrób to sam i przekonaj się jak to działa w praktyce. Sam wskaźnik laserowy oraz inne potrzebne elementy powinniście znaleźć lub dostać w sklepie elektronicznym. Zawsze tez od biedy pozostaje poszukanie odpowiednich komponentów na necie. Sklepów oferujących takie elementy jest sporo. 

Poniżej macie link do innych fajnych rzeczy i konstrukcji o raz oczywiście nieśmiertelny link do subskrybowania kanału. Bądź na bieżąco i działaj z projektami.

Moje konstrukcje: http://tiny.pl/gd627 Subskrybuj: http://tiny.pl/gdv8

Składniki:

  • stary budzik
  • przekaźnik
  • fotorezystor

Do poradnika Jak zrobić laserowy alarm - prosty sposób na alarm przypisano następujące tagi:

elektronika alarm zrób to sam laserowy alarm fajne rzeczy wskaźnik laserowy

Skomentuj poradnik

Poradnik Jak zrobić laserowy alarm - prosty sposób na alarm skomentowało 0 osób.

Awatar użytkownika
Pozostało 1500 znaków

Komentarze

Ładuję komentarze...